کد خبر: ۲۳۸۷۸۰
تاریخ انتشار: ۲۴ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۰۳:۴۰
فصل ۱۹-۲۰۱۸ فصل کابوس وار طرفداران رئال بود.
به گزارش گروه وبگردی 20:30؛   به نقل از مارکا، طرفداران رئال مادرید علاقه ای ندارند در آینده حتی لحظاتی از فصل ۱۹-۲۰۱۸ را هم به خاطر آورند. حتی لحظاتی مثل قهرمانی در جام جهانی باشگاه ها.
 
در جریان رقابت های هفته سی و هفتم بارسلونا با پیروزی ۲-۰ مقابل ختافه، واکنش مناسبی به حذف تلخ از لیگ قهرمانان اروپا داشت و در آنوئتا، رئال مادرید با شکست ۳-۱ مقابل رئال سوسیه‌داد، یازدهمین باخت فصل را هم متحمل شد. این شکست اختلاف دو تیم رئال و بارسا در هفته ماقبل پایانی را به عدد ۱۸ رساند (۸۶-۶۸) تا بارسایی ها با امید به ثبت یک رکورد قدم به هفته پایانی فصل بگذارند.
 
 
باقی ماندن این فاصله ۱۸ امتیازی در هفته پایانی، رکورد بیشترین اختلاف امتیازی بارسلونا و رئال را در تاریخ رقابت های لالیگا ثبت خواهد کرد. (فصل هایی که بارسا در آن بالاتر از رئال قرار داشته است) رکورد قبلی، اختلاف ۱۷ امتیازی است که در فصل های ۸۵-۱۹۸۴ و ۱۸-۲۰۱۷ به ثبت رسید.
 
در فصل ۸۵-۱۹۸۴ بارسلونا با هدایت تری ونبلز با کسب ۵۳ امتیاز قهرمان لالیگا شد و رئال با ۳۶ امتیاز به جایگاهی بهتر از ششمی نرسید. اختلاف ۱۷ امتیازی بارسا با رئال یک بار دیگر و در فصل ۱۸-۲۰۱۷ هم تکرار شد؛ زمانی که بارسا با ۹۳ امتیاز قهرمان و رئال با ۷۶ امتیاز سوم شد.
 
البته باید در نظر داشت که در فصل ۸۵-۱۹۸۴، به هر برد دو امتیاز تعلق می‌گرفت. با تبدیل امتیازات آن فصل با معیارهای امروزی، بارسا ۷۴ و رئال ۴۹ امتیازی می‌شدند. اختلافی ۲۵ امتیازی که حتی در این فصل هم قابل دستیابی نمی‌بود.
 
در هفته پایانی رقابت ها رئال مادرید در سانتیاگو برنابئو میزبان رئال بتیس خواهد بود و با وضعیت کنونی، هیچکس نمی‌تواند نتیجه این بازی را به راحتی به سود رئال پیش بینی کند. بارسلونا نیز در هفته پایانی مهمان ایبار خواهد بود. نتیجه مشابه هر دو تیم، اختلاف ۱۸ امتیازی را حفظ و رکورد جدیدی را ثبت خواهد کرد. اگر بارسا ببازد و رئال برنده شود، اختلاف به ۱۵ امتیاز خواهد رسید و آن گاه هواداران رئال می‌توانند بابت عدم ثبت رکوردی منفی نفسی یه راحتی بکشند!
منبع: وب سایت برنامه نود

نام:
ایمیل:
* نظر: