کد خبر: ۲۳۷۶۷۱
تاریخ انتشار: ۰۴ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۵:۱۴
یک فوق‌تخصص کبد گفت: اگر کبد چرب در دراز مدت درمان نشود به هپاتیت و مرگ انسان منجر می‌شود. نشانه های کبد چرب را بشناسید
به گزارش گروه وبگردی 20:30؛ امیرعلی سهراب‌پور فوق تخصص کبد درباره بیماری کبد چرب و درمان آن اظهار کرد: کبد چرب از سلول‌های چربی شکل گرفته که با افزایش وزن، چربی خون بالا، دیابت و کم‌کاری تیروئید به وجود آمده است، در این میان مصرف کورتون نیز با سرکوب سیستم ایمنی بدن، می‌تواند کبد را چرب کند. کبد چرب در دراز مدت بههپاتیت و مرگ انسان منجر خواهد شد.
 
سهراب‌پور درباره انواع کبد چرب گفت: ۲ نوع کبد چرب داریم؛ کبد چرب الکی و غیرالکی؛ کبد چرب غیرالکلی تنها با مصرف نادرست مواد غذایی، ورزش نکردن و عدم تحرک ایجاد خواهد شد و کبد چرب الکلی تنها با مصرف الکل به وجود می‌آید که در کشور ما به ندرت یافت می‌شود.
 
وی ادامه داد: تا زمانی که کبد چرب عملکرد این عضو را مختل نکند، برای فرد ضرری نخواهد داشت و تنها با تغییر سبک زندگی یعنی رژیم غذایی مناسب و‌ تحرک کافی درمان پذیر خواهد بود، در صورت رعایت نکردن این اصول فرد به مشکلات قلبی مانند سکته، نارسانایی‌های قلبی و فشارخون بالا مبتلا خواهد شد.
 
سهراب‌پور درباره‌ درمان کبد چرب گفت: درمان این اختلال به رفع علل ایجاد کننده کبد چرب بستگی دارد؛ به‌طور مثال در علت چاقی باید با ایجاد سبک زندگی سالم به وزنی ایده آل برسیم؛ راهی که از طریق رژیم غذایی مناسب و در کنار ورزش امکان پذیر خواهد بود.
 
این متخصص تأکید کرد: افراد باید در رژیم غذایی خود انواع سبزی و مواد غذایی حاوی فیبر و سبوس دار را جای دهند و تا جایی که ممکن است مواد غذایی چرب و فست‌فود را از رژیم غذایی خود حذف کنند.
نام:
ایمیل:
* نظر: