کد خبر: ۲۳۵۶۶۱
تاریخ انتشار: ۲۱ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۵:۰۰
نیروی انتظامی همزمان با فرا رسیدن چهارشنبه آخر سال در راستای کاهش صدمات و خسارات و حفظ نظم و امنیت جامعه، پیامی صادر کرد.
به گزارش گروه وبگردی 20:30؛  همزمان با نزدیک شدن به چهارشنبه آخر سال و برخورد پلیس با هنجار شکنان نیروی انتظامی با صدور اطلاعیه اعلام کرد با هنجار شکنان در چهار شنبه آخر سال بر خورد می کند در این پیام آمده است:‌
 
هرچند بلوغ فرهنگی و اجتماعی مردم قانونمند ایران اسلامی در سال‌های اخیر به کاهش چشمگیر خسارات، لطمات جانی و مالی ناشی از حوادث چهارشنبه آخر سال منتج شده است و این امر بیانگر افزایش همدلی و همراهی صمیمانه تمامی اقشار جامعه به ویژه جوانان و نوجوانان با نیروی انتظامی و توجه به آموزش‌های ارائه شده از سوی ناجا، سازمان‌های همکار و رسانه‌ها بوده است، اما استفاده از مواد محترقه همواره خطر انفجار، ایجاد خسارات جانی و مالی را در پی خواهد داشت، هم چنان که آلودگی شدید صوتی، استرس، تشنج‌های روحی و نقض حقوق شهروندان ره آورد برگزاری غیر متعارف و غیر اصولی این مراسم خواهد بود.
 
این پیام با بیان اینکه نگاه و رویکرد پلیس به چهارشنبه آخر سال نگاهی اجتماعی است و هر رفتاری باید در چارچوب منطق باشد، تاکید دارد: تجربه تلخ خانواده‌ها در پس رفتار‌های غیرقانونی و ناهنجار برخی افراد که مخل نظم و امنیت هستند، اراده نیروی انتظامی را در برخورد با هنجارشکنان تقویت و دو چندان کرده، خرید و فروش مواد خطرآفرین، انفجاری و احتراقی که نظم و آرامش جامعه و شهروندان را مخدوش می‌نماید، ممنوع بوده و با متخلفان مطابق قانون برخورد خواهد شد.
 
در این پیام با بیان اینکه اهتمام نیروی انتظامی بر تأمین امنیت همه افراد جامعه است، با اعلام برخورد جدی پلیس با هنجارشکنان و تمامی کسانی که مترصد ایجاد ناامنی برای هموطنان هستند، تأکید شده؛ قانون شکنی و ایجاد مزاحمت در هیچ آیین و فرهنگی پذیرفته نیست و پلیس از طریق سامانه ۱۱۰ آماده دریافت گزارشات مردمی است.
 
نیروی انتظامی برای از بین بردن دغدغه خانواده‌ها، نسبت به اقدامات هنجارشکنانه افرادی هر چند قلیل تاکید نموده و همانند سال‌های گذشته با مزاحمت برای مردم، اوباشگری، رفتار‌های ناپسند و خطرآفرین، ایجاد راهبندان، سد معبر و اختلال در نظم و امنیت عمومی برخورد قاطع و جدی خواهد نمود.
 
بر همین اساس، نیروی انتظامی برای پاسداشت حقوق شهروندان و در راستای کاهش حوادث احتمالی چهارشنبه آخر سال با تأکید بر «کوچه محوری» از مردم و خصوصا تمامی والدین می‌خواهد تا در چهارشنبه پایانی سال در کنار فرزندان خود و با نظارت و کنترل دقیق آن‌ها از بروز حوادث تلخ و ناگوار پیشگیری کنند.
 
در پایان این پیام آمده است: امیدواریم، امسال نیز همچون سال‌های گذشته با همکاری و همیاری شهروندان با پلیس و در سایه امنیت و آرامش، روز‌های پایانی سال را با کمترین حوادث سپری کنیم.

منبع:میزان

نام:
ایمیل:
* نظر: