کد خبر: ۲۳۴۰۲۹
تاریخ انتشار: ۲۳ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۰:۴۹
به تازگی رندر‌های جدید مدل Galaxy A90 منتشر شده که نشان می‌دهد سامسونگ در این مدل از دوربین سلفی پاپ آپ استفاده می‌کند.
گلکسی A90 به دوربین سلفی پاپ آپ مجهز می‌شود +تصاویربه گزارش گروه وبگردی 20:30؛   به تازگی شرکت‌های مختلفی به دنبال آن هستند تا در تولیدات خود از صفحه نمایشی کامل، بدون بریدگی و حفره برای دوربین سلفی استفاده کنند. به دلیل آن که دوربین سلفی یکی از ویژگی‌های محبوب تلفن‌های هوشمند امروزی است، نمی‌توان این دوربین را از تلفن همراه حذف کرد، پس چگونه می‌شود هم دوربین سلفی داشت و هم صفحه نمایشی بدون بریدگی و حفره؟

این چالش شرکت‌ها را به دوربین‌های پاپ آپ در دو طراحی اصلی رسانده است؛ در طرح اول، تلفن همراه به صورت کشویی طراحی شده و دارای دو پنل است، در این حالت دوربین سلفی در بالای پنل دوم (پنل زیر نمایشگر) طراحی شده و برای استفاده از آن باید پنل جلویی را به سمت پایین کشید (یا پنل پشتی را به سمت بالا)، این طرح در شیائومی می‌میکس ۳ مورد استفاده قرار گرفت. اما طراحی دیگری نیز وجود دارد که یک قطعه کوچک تنها برای دوربین سلفی بر روی سطح بالایی تلفن همراه جایگذاری می‌شود و دوربین دوم بر روی آن قرار دارد. در زمان مورد نیاز لمس آیکون دوربین سلفی، دوربین دوم از داخل گوشی به سمت بالا می‌آید و در مواقعی که استفاده‌ای از آن نمی‌شود به داخل گوشی برمی‌گردد.

گلکسی A90 به دوربین سلفی پاپ آپ مجهز می‌شود +تصاویر

بر اساس رندر‌هایی که به تازگی منتشر شده، شرکت سامسونگ برای اولین بار در Galaxy A90 می‌خواهد از این مدل دوربین سلفی استفاده کند. در تصاویر منتشر شده دو نسخه از این مدل وجود دارد، در یکی دوربین سلفی در سمت چپ و دیگری دوربین سلفی در مرکز سطح بالایی گوشی طراحی شده است.

طبق تصاویر دوربین سه گانه اصلی به صورت عمودی در وسط قسمت پشتی گوشی طراحی شده است. به همین دلیل پیش‌بینی می‌شود دوربین سلفی Galaxy A90 در همان سمت چپ گوشی جای بگیرد، دلیل این پیش‌بینی آن است که دوربین سلفی خود درون گوشی فضایی را اشغال می‌کند، از طرفی فضای کوچکی باید برای موتور حرکت دهنده دوربین سلفی در نظر گرفته شود، خود دوربین‌های سه‌گانه اصلی نیز فضایی را اشغال می‌کنند، به همین دلیل نمی‌توان تمام این موارد را در یک مکان (وسط گوشی) جای داد.

گلکسی A90 به دوربین سلفی پاپ آپ مجهز می‌شود +تصاویر

گلکسی A90 به دوربین سلفی پاپ آپ مجهز می‌شود +تصاویر

با طراحی جدید دوربین سلفی، تمام صفحه نمایشگر عاری از هر گونه بریدگی و حفره است و ۹۲ درصد پنل جلو را صفحه OLED پر کرده است، همچنین حاشیه صفحه بسیار باریک است و تنها در قسمت پایینی حاشیه کمی ضخیم می‌شود. آن طور که در تصاویر دیده می‌شود هیچ حسگر اثر انگشتی در پشت گوشی طراحی نشده، به همین دلیل Galaxy A90 به طور قطع از حسگر اثر انگشت زیر نمایشگر بهره می‌برد.

نام:
ایمیل:
* نظر: