آخرین اخبار
کد خبر: ۲۳۳۸۶۳
تاریخ انتشار: ۱۹ بهمن ۱۳۹۷ - ۰۲:۵۵
رئیس پلیس فتا استان گلستان از دستگیری پدرخوانده ای که با انگیزه اختلافات خانوادگی برای دختر نوجوان در شبکه‌های اجتماعی ایجاد مزاحمت می‌کرد، خبر داد و گفت: متهم از رفتار خود پشیمان است.
به گزارش گروه وبگردی 20:30؛  به نقل از پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا، سرهنگ ابراهیم پرسا اظهارداشت: مرجوعه قضائی، به این پلیس ارجاع داده شد که شهروندی مدعی شد فردی ناشناس از طریق فضای مجازی، اقدام به مزاحمت و فحاشی بر علیه وی کرده و ضمن تهدید به پخش تصاویر خصوصی اش مشکلاتی برای وی ایجاد کرده که در این خصوص خواهان پیگیری شد.
 
وی افزود: در تحقیقات اولیه و پس از رؤیت مستندات موجود، مشخص شد فردی از طریق شبکه‌های اجتماعی و پیام‌رسان‌های پرمخاطب اقدام به مزاحمت برای این خانم کرده است.
 
سرهنگ پرسا تصریح کرد: با تکمیل تحقیقات، متهم که پدرخوانده شاکیه بود، مورد شناسایی قرار گرفت و با حکم مقام قضائی در عملیاتی پلیسی دستگیر شد و تجهیزات رایانه‌ای و گوشی وی نیز مورد توقیف قرار گرفت.
 
رئیس پلیس فتا استان گلستان بیان داشت: در ادامه این فرد مجرم با رؤیت ادله غیرقابل انکار به جرم خود اعتراف کرد و ضمن اقرار به اشتباهات، انگیزه خود را از ایجاد مزاحمت و هتک حیثیت شاکیه، اختلافات خانوادگی و خصومت قدیمی اعلام کرد و اظهار کرد از رفتار خود پشیمان شده است.
 
این مقام انتظامی اظهار داشت: متأسفانه بستر برخی از شبکه‌های اجتماعی و پیام رسانها، زمینه ساز ارتکاب جرم بوده و کاربران نیز در حفظ حریم خصوصی خود سهل انگاری کرده و براحتی اطلاعاتشان را در معرض خطر قرار می‌دهند که نهایتاً می‌تواند موجب هتک حیثیت آنان شود.
 
وی از شهروندان خواست جهت آشنایی با شیوه‌ها و شگردهای مجرمان سایبری و نیز افزایش سواد رسانه‌ای خود به سایت پلیس فتا به آدرس www.cyberpolice.ir مراجعه کنند.
نام:
ایمیل:
* نظر: