آخرین اخبار
کد خبر: ۲۳۳۷۶۹
تاریخ انتشار: ۱۶ بهمن ۱۳۹۷ - ۲۳:۳۶
نشست خبری فیلم «دیدن این فیلم جرم است» در پردیس ملت برگزار شد.
دیدم این فیلم جرم استبه گزارش گروه وبگردی 20:30؛ نشست خبری فیلم سینمایی «دیدن این فیلم جرم است» با حضور عوامل آن و اصحاب رسانه در پردیس ملت برگزار شد.

در ابتدا، شفاه تهیه کننده کار درباره روند تولید این فیلم سینمایی گفت: ما دو سال پیش کار مقدماتی را شروع کردیم، اما در مراحل مختلف متوقف شد. از اسفند سال گذشته موضوع ساخت این فیلم را در حوزه هنری و باشگاه فیلم سوره به شکل جدی پیگیری کردیم.

وی افزود: می‌دانستیم موانع زیادی سر راهمان است اما سعی کردیم با مذاکره موانع را برطرف کنیم. به دلیل پیچیدگی‌ها و احتیاط‌هایی که لازم بود، ابتدا مجوز به اسم حوزه هنری و بعد من زده شد. این خروجی که مشاهده کردید همان چیزی است که ما در نظر داشتیم و  فقط یک پلان حذف شد.

زهتابچیان کارگردان فیلم هم درباره چرایی انتخاب این نام برایش گفت: در سکانسی از فیلم مردم می‌خواهند وارد پایگاه شوند، اما یکی از بسیجی‌ها مانع می‌شود و دیگری می‌گوید مگر دیدن این صحنه‌ها جرم است. از این دیالوگ عنوان فیلم برداشته شد البته آن سکانس به دلایل فنی حذف شد و به همین دلیل فیلم خالی از مردم است. هم حس کردم این عنوان جذابیت دارد و هم احساس کردم کاشت و برداشت دارد.

وی درباره سختی ساخت این اثر سینمایی بیان کرد: فیلمنامه را هرجا می‌بردیم، می‌گفتند کار خوب است؛ اما هیچ کس پای کار نمی‌آمد. تقریبا به تمام نهاد‌های مربوط سر زدیم، اما هیچکس جرات نشان نداد. بعضی‌ها می‌گفتند حرف دل ما را می‌زنی، اما حمایت نکردند. البته ما هم احتمال می‌دهیم که فیلم اکران نشود!

زهتابچیان درباره نقدهایی که این روزها بر این فیلم نوشته شده گفت: بعضی در نقد‌ها گفتند فیلم من درباره کاپیتولاسیون است. خودتان را جای شخصیت امیر بگذارید. همسرش را زدند و بچه اش را کشتند و یک مشت انسان با نفوذ دارند، متهم را می‌برند. بعضی‌ها می‌گویند، چرا در فیلمنامه اسلحه نسبت به قلم اولویت دارد؟! اتفاقا از نظر من اینگونه نیست. قطعا قلم اولویت دارد، اما اینجا فقط اسلحه جواب می‌دهد.

دستیار کارگردان هم در ادامه گفت: تمامی عوامل و بازیگران انسان‌های با جراتی هستند. این کار مجوز نداشت و در شهرک غزالی ساخته شد. نیروی انتظامی برای فیلمبرداری مجوز نمی‌داد و دزدکی فیلم ساختیم، مانند فیلم‌های زیر زمینی. این‌ها را باید وزارت ارشاد پاسخ دهد.

انتهای پیام/

نام:
ایمیل:
* نظر: