آخرین اخبار
کد خبر: ۲۳۳۰۶۰
تاریخ انتشار: ۰۵ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۳:۴۹
امام جمعه موقت تهران گفت: مسئولان، مسئولیت برعهده دارند و باید تصمیمات نپخته را جبران کنند.
نماز جمعهبه گزارش گروه وبگردی 20:30؛  آیت‌الله کاظم صدیقی امام جمعه موقت تهران با اشاره به اثرات تقوا گفت:  کسانی که اهل تقوا هستند، خود خداوند کارشان را حل می کند؛ در واقع تقوا نوعی شکر کردن خداست. در رعایت تقوا پرهیز از ظلم بسیار قابل اهمیت است. ظلم، زشت و وقیح است. درمیان ظلم‌ها، ظلم به دین از همه بدتر است. دین در دنیا و آخرت برای ما زندگی و حیات است.

وی با اشاره به تاریخ صدر اسلام افزود: جنگ بدر الگویی مناسب برای جنگ های معاصر ما مانند جنگ 8 ساله است، رزمندگان ما راه بدریون را رفتند. در جنگ بدر خداوند فرشتگان را نازل کرد و در کنار 313 رزمنده زیر پرچم رسول خدا دشمنان را نابود کردند، پس از بازگویی نعمت تقوا که به عنوان یک‌ آموزه است باید به خوبی در این امتحان الهی عمل کنیم. خداوند به وعده‌هایش عمل کرده و دشمنانِ شما را در جبهه‌های مقاومت و استقامت  با نیروی غیبی از پا در می‌آورد و مومنان نباید نگران باشند. شما استقامت کنید و برای خدا به پا خیزید و از مشکلات نهراسید که خدا نیرو‌های آسمانی را در کنار شما قرار می‌دهد.

صدیقی ادامه داد: بدر در ایران ما بارها رخ داده است و با دست قدرت خدا نیرویمان افزایش یافته است، برای اینکه شکر‌گزار باشیم باید تقوای الهی را رعایت کنیم. برای رعایت تقوا در بعد فکری باید اعتقادمان را درست کنیم و در مقابله با جنگ اعتقادی دشمن تقوا داشته باشیم، اینکه در فضای مجازی بمباران عقیدتی می‌شود برای این است که با فسادِ عقیده، فساد عملی به وجود می‌آید. امروز دشمن با تمام ابزار‌ها به جنگ با مقدسات ما آمده است. دست خداوند بسته نیست و بر همه چیز توانا است، قدرت بی پایان خداوند در مشکلات محل امنی برای مردم است.

خطیب موقت نماز جمعه تهران بیان کرد: چهلمین سالگرد انقلاب اسلامی است و مردم مومن برای بیعت با شهیدانشان در قدردانی از نعمت خدادادی انقلاب، این ایام را جشن می‌گیرند. انشاءالله همه با تمام توان روز 22 بهمن می‌آییم تا تاکید کنیم از راه امام و شهدا خارج نشده‌ایم و زیر پرچم ولایت فقیه همچنان با سربلندی بر مشکلات اقتصادی هم غلبه می‌کنیم. 

وی بیان کرد: یکی از دستاورد‌های انقلاب، گسترش و احیای اندیشه اسلامی و الهی در جهان است. در آن زمان تنها دو جریان استبدادی کمونیستی و سوسیالیستی شرق در جهان حاکم بودند که در شکل حمایت از مردم و فقرا، استبداد همه‌جانبه ایجاد کرده بود و با شعارهای جذابی که می‌داد،  موتور حرکت جوانانی که از بی بند و باری لیبرالیسم خسته بودند، شده بود. 

 صدیقی خاطرنشان کرد: دومین مکتب هم لیبرالیسم بود که تفکر طبقاتی را امری مشروع و درست می‌‌دانست و این آزادی‌های بدون کنترل در شکل لیبرالیسم باعث شد خدا را کنار بگذارند و همه چیز را در گردونه مسائل مادی توجیه می‌کردند. در این شرایط امام خمینی بدون اتکا به این دو قدرت آن زمان، روی پای خودش ایستاد و شعار "نه شرقی نه غربی" را مطرح کرد. در همین رابطه، دنیای غرب با همه ادعاهایش به مصاف آمد. امام (ره) فرمودند آمریکا هیچ غلطی نمی‌تواند بکند و هیچ غلطی هم نتوانسته بکند. جریان استبدادی کمونیسم هم با ظهور قدرت اسلام مشتش باز شد و به شکست انجامید و امام فرمودند " صدای شکستن استخوان‌های کمونیسم را می‌شنوم." 

امام جمعه موقت تهران افزود: انقلاب اسلامی خط بطلانی بر ادعاهایی است که اسلام را دین شمشیر و توجیه‌گر ظلم ظالمان معرفی کرده بود. انقلاب اسلامی یک برنامه مدون و منظم حاوی معنویت و حاوی برنامه زندگی دنیوی ارائه داد. معنویت و اخلاق و عرفان را با سیاست پیوند داد و آشتی دنیا و آخرت و ظاهر و باطن با این مرام جدید ظهور و بروز کرد. این مسئله در قانون اساسی و رفتار رهبری انقلاب بروز کرد و قدرت آنها را از مرز اخلاق بیرون نکرد.

وی ادامه داد: امام راحل از حسینیه به قصر نرفت و نسبت به مستضعفان بی‌تفاوت نبود و گریه‌های سحرش برقرار بود. امام خمینی، خدا را شناخته بود و نیازی به تظاهر و تزویر نداشت. ولایت فقیه ولایت قانون و عدل و عقل است و ولایت اقتدار در برابر قدرت های بزرگ است. ولایت‌فقیه مردمی ترین، عقلانی‌ترین و کنترل شده ترین حکومت در طول تاریخ است که دیده‌اید.

خطیب موقت تهران به مشکلات اقتصادی اشاره کرد و گفت: مردم بر اثر سوء مدیریت در فشار قرار گرفته اند، در سفر به مشهد با زائران ارتباط داشتم، بعضی از آنها بابت فشار اقتصادی گریه می کردند. برجام نتیجه اش این شده که گوشت امروز حدود 100 هزار تومان است و شخصی به من می‌گفت خانواده‌اش چندماه است گوشت نخورده‌اند. با FATF شرایط تحریم بدتر می‌شود. مقام معظم رهبری جنگ اقتصادی را بدتر از جنگ تحمیلی معرفی کردند و دنیا با ما جنگ اقتصادی می‌کند.

وی با بابیان اینکه مسئولان باید بیدار شوند و حاشیه سازی نکنند، تصریح کرد: حرف هایی که همه را می رنجاند حاشیه سازی است، از این رو مسئولان، مسئولیت برعهده دارند و باید تصمیمات نپخته را جبران کرده و از مردم و خدا عذر‌خواهی کنند.

صدیقی با اشاره به مسئله FATF گفت: ما در جنگ اقتصادی هستیم و در جنگ، استتار یکی از مسائلی است که باید رعایت کرد. این مسائل در اتاق فکر کشورهای غارتگر پیچیده شده و قبول این نسخه خلاف فرهنگ ما است. ما تابع قرآن هستیم و ما باید به آنها برنامه و فرهنگ بدهیم نه اینکه آنها هرچه خواستند به ما بدهند. اینها در جنگ اقتصادی می‌خواهند مصارف ما را رصد کنند که در کجا درآمد داریم و در دنیا چه کسانی با ما مراودات اقتصادی دارند و می‌خواهند از روی قانون ما را متهم کنند.

امام جمعه موقت تهران با بیان اینکه من سرّش را نمی‌دانم که چرا آقایان این مسئله FATF را رها نمی‌کنند، تصریح کرد: در جریان ساخت قرارگاه خاتم که در پارس جنوبی کارهای بزرگی انجام داده‌ است آلمان از ما سوالاتی کرده است. اگر ما در جریان FATF رفتیم نمی‌توانیم این سوال را جواب ندهیم و قانونا ملزم به پاسخ می‌شویم. 

وی تصریح کرد: عاقل راز خود را به دشمن نشان نمی‌دهد و ما نباید از‌ آنها رنگ بپذیریم. با توجه به اینکه در دو کمیسیون تخصصی مجمع FATF رد شده است، امیدوارم رئیس مجمع تشخیص مصلحت و سایر اعضا اقتدار کشور را حفظ کنند. همه ما می‌دانیم دنیا با ما در حال جنگ اقتصادی است. آنها می‌خواهند با دست خودمان خودمان را تحریم و نابود کنیم. 

انتهای پیام/

نام:
ایمیل:
* نظر: