کد خبر: ۲۳۲۳۷۹
تاریخ انتشار: ۲۳ دی ۱۳۹۷ - ۰۹:۲۵
آمریکایی‌ها با امیدواری که بر روی اغتشاشاتی که بعضا در کشور اتفاق افتاده داشتند، سعی کردند فشار‌های اقتصادی و سیاسی علیه کشورمان اعمال کنند که این موارد با شکست مواجه شد.
تقویم سال ۹۷ مملو از شکست‌های آمریکایی/ جایگزینی طرح زمستان سخت به جای تابستان داغ/ آزادی فقط در ایران اهمیت دارد نه در کشور‌های غربی!
به گزارش گروه وبگردی 20:30؛  رئیس‌جمهور آمریکا پس از خارج شدن از توافق هسته‌ای از تعابیری نظیر به صفر رساندن فروش نفت ایران صحبت کرد یا اینکه نزدیکان وی نظیر جان بولتون از مچاله کردن اقتصاد ایران یا فرا رسیدن تابستان داغ از طریق بالا رفتن اعتراض‌ها سخن گفتند، ولی امروز مشاهده می‌کنیم که ترامپ و دولت او، به هیچ کدام از خواسته‌هایشان نرسیده‌اند.

شکست پروژه‌های آمریکایی علیه ایران نشان از یک اشتباه محاسباتی شدید از سوی آمریکا درباره ایران داشت. این موارد تا جایی بود که رهبر معظم انقلاب در سخنانشان در جمع مردم پرشور قم بیان داشتند که «بعضی سران آمریکا دیوانه نیستند، اما احمق‌های درجه یکی هستند».

ایشان همچنین به برنامه‌های نشدنی آمریکایی‌ها که خیالبافی را جایگزین سیاست و برنامه عملیاتی کرده‌اند اشاره فرمودند و درباره مصداق این خیالبافی‌های سیاسی بیان کردند: «این دستگاه محاسباتی آمریکاست؛ آمریکایی‌ها به این تحلیل محاسباتی و آینده‌نگری خود می‌بالند! اینجا هم یک عده غرب‌زده پُز قدرت آمریکا را می‌دهند. چندی پیش هم یکی از دولتمردان آمریکایی در جمع یک مُشت تروریست و اوباش گفت: امیدوار است که جشن کریسمس ۲۰۱۹ را در تهران بگیرد. جشن ۲۰۱۹ چند روز پیش بود».

آمریکایی‌ها با امیدواری که بر روی اغتشاشاتی که بعضا در کشور اتفاق افتاده داشتند، سعی کردند فشار‌های اقتصادی و سیاسی علیه کشورمان اعمال کنند که این موارد با شکست مواجه شد. ناکامی آمریکایی‌ها در پروژه تابستان داغ، آنان را به برنامه ریزی و تلاش برای به اجرا در آوردن پروژه ضربه سخت زمستان کشانده است. هدف اصلی و راهبردی این پروژه، جلوگیری از برگزاری باشکوه جشن ۴۰ سالگی انقلاب است.

تلاش مذبوهانه ضد انقلاب و آمریکا برای ایجاد اغتشاش

اصلی‌ترین تاکتیک آنان برای رسیدن به هدف خود، ایجاد آشوب و التهاب آفرینی در کشور با استفاده اعتراضات خیابانی است. ایجاد اشوب خیابانی و یا دمیدن در آتش اعتراضات عمدتاً اقتصادی و تبدیل آن به شورش و ناامنی، اصلی‌ترین خطی است که دنبال می‌شود. از این رو برنامه ریزی ضدانقلاب و آمریکا تمرکز بر روی برخی حوادثی است که گا‌ها اتفاق می‌افتد و ضدانقلاب سعی می‌کند با ماهیگیری و موج سواری آتش فتنه را در این حوادث روشن کند. اما در این موارد با تمامی دروغ سازی‌هایی که انجام می‌شود هیچ اتفاق خاصی در این زمینه رخ نمی‌دهد.

رسانه‌ها در این میدان نقشی اساسی بازی می‌کنند چرا که اساسا برنامه دشمن یک عملیات رسانه‌ای و روانی است که بر موج‌های داخل کشور سوار شده و سعی می‌کند روایت خود را از ماجرا بیان کند.

تقویم سال ۹۷ پر است از شکست‌های پیاپی دشمن. از تابستان داغ گرفته تا تحریم‌هایی که در ۱۳ آبان علیه کشورمان دوباره اعمال شد. حتی در این روند اروپایی‌ها که همواره مطرح می‌کنند که طرفدار برجام هستند با بازی‌های امنیتی مختلف علیه دیپلمات‌های ایرانی سعی کردند ایران را به چالش بکشند. البته بعد از هفت ماه از مذاکرات ایران و اروپا هنوز خبری از راه‌اندازی کانال مالی فی مابین نیست.

تحریم‌ها حربه نخ نما شده آمریکا

ترامپ سعی کرد که با اعمال تحریم‌ها و فشار مضاعف علیه ایران و با خروج از برجام ایران را به زانو در بیاورد. دقیقا تحریم‌ها مانند همیشه مردم ایران را هدف قرار داده بود، اما ملت ایران نشان داده است که همواره جلوتر از حربه‌های آمریکا حرکت می‌کنند. حالا گذر از تابستان داغ به زمستان سخت یک فرار رو به جلو برای پوشش دادن شکست مفتضحانه کاخ سفید است. اگر تحریم‌ها اثر داشت، باید در همان نیمه مردادماه، تابستان داغ آن‌ها را محقق می‌کرد و رؤیای شوم آن‌ها برای پایان کار انقلاب پیش از فجر چهلم محقق می‌شد، درحالی‌که این‌گونه نیست و آمریکایی‌ها این رؤیا را در خواب می‌بینند.

تقویم سال ۹۷ مملو از شکست‌های آمریکایی/ جایگزینی طرح زمستان سخت به جای تابستان داغ/ آزادی فقط در ایران اهمیت دارد نه در کشور‌های غربی!

جنگ ارزی بی سابقه علیه ایران و با هدف وارد کردن ضربه اساسی به اقتصاد ایران از طریق بی ارزش کردن ریال، یکی از اصلی‌ترین ویژگی‌های پروژه دشمن در تابستان سال ۹۷ بود. اتاق فکر آمریکایی به شکست دادن ایران در جنگ ارزی یقین داشت. آن‌ها تجربه جنگ ارزی با غول اقتصادی مانند چین را به خوبی تجربه کرده بودند و با تجربه شکست چند سال قبل غول اقتصادی شرق درباره ایران نیز پیروزی خود را نزدیک می‌دیدند.

ناامیدی آمریکایی‌ها از هر یک از حربه‌هایی که علیه ایران انجام می‌دهند، اما راه به جایی نمی‌رود، آنان را واداشته که دوباره نقشه جدیدی طراحی کنند که افتضاحات گذشته شان را بپوشاند تا کمتر آبروی خود را بر باد رفته ببینند. پیش ازاین یانکی‌ها در منطقه خاورمیانه سعی کردند با ناامن سازی خاورمیانه و به آشوب کشاندن کشور‌هایی مانند سوریه و عراق سپس تروریست‌ها را به سمت ایران گسیل بدارند که ایران با کمک به کشور‌های مذکور توانست تروریست‌ها را در نطقه خفه کند. حمله موشکی مقتدرانه سپاه به دیر الزور بیش از پیش اقتدار نظامی ایران را در منطقه خاورمیانه به رخ دشمنان کشید.

از تابستان سرد ایرانی تا پاییز داغ فرانسوی!

ماجرای جلیقه زرد‌ها در فرانسه به خوبی نشان می‌دهد که کشور‌هایی که خود را مهد لیبرالیسم و دموکراسی می‌داند چقدر با مشکلات مضاعفی روبرو هستند. جالب اینجاست که جلیقه زرد‌ها هر روز در فرانسه بیشتر خودی نشان می‌دهند و فرانسه حالا به شدت در سرکوب مردم این کشور ناکام مانده است. هر روز عکس‌های عجیبی از تظاهرات مردم این کشور و سایر نقاط اروپا در شبکه‌های اجتماعی منتشر می‌شود که هر یک می‌تواند نماد خشونت علیه بشریت و رفتار ضدبشری باشد.

تقویم سال ۹۷ مملو از شکست‌های آمریکایی/ جایگزینی طرح زمستان سخت به جای تابستان داغ/ آزادی فقط در ایران اهمیت دارد نه در کشور‌های غربی!

کشور‌هایی که خود را مدعی حقوق بشر معرفی می‌کنند، اما چنان نقطه متمایز این نمایش در تحولات داخلی آنان نمایان می‌شود که دیگر افکار عمومی جهان طعنه‌های جدی به مهد دموکراسی غربی می‌زنند. رسانه‌های غربی هم که با سکوت قابل تاملی تحولات فرانسه را از سر می‌گذرانند به خوبی واژه آزادی بیان را در غرب معنی کرده اند. هرچند که اگر هر یک از این اتفاقات در ایران می‌افتاد چنان رسانه‌های غربی از آزادی بیان دم می‌زدند که گویی تنها آزادی در ایران اهمیت دارد نه کشور‌های غربی. به هر جهت آمریکا و همدستانش گرفتار سریال نقشه‌ها و حربه‌ها علیه ایران شده‌اند که هیچ کدامشان به هدف نخورده است.

منبع: شبکه اطلاع رسانی راه دانا

انتهای پیام/

نام:
ایمیل:
* نظر: