کد خبر: ۲۲۷۱۹۶
تاریخ انتشار: ۱۰ مهر ۱۳۹۷ - ۰۵:۰۹
طراحی زیبا و منحصر به فرد یک سینمای شناور در جنوب تایلند مورد استقبال گسترده‌ای از مردم سراسر جهان قرار گرفت.
به گزارش گروه وبگردی 20:30؛ یک معمار آلمانی به نام "اول اسچرن "با طراحی منحصر به فرد خود توانسته زیبایی دیگری کشور تایلند زیبا اضافه کند. او برای فستیوال یائو نوی که در جنوب تایلند در شهر پوکت برگزار می‌شد سینمای شناور جالبی را به وجود آورده است.

سینمای شناور بین دو صخره قرار گرفته است و بسیاری از علاقمندان فیلم را به خود جذب می کند. پرده نمایش در روبروی تخته شناوری قرار دارد که در آن تماشاگران بر روی قایق های خاص می نشینند و به تماشای فیلم می‌پردازند. سالن این سینما به صورت قایق درست شده تا بتواند بر روی آب شناور بماند. این سینما بر روی تالاب نای پی در جزیره کودو قرار دارد که آب های بسیار آرامی دارد. تماشاچیان با قایق های پر سرعت به  این محل آورده می‌شوند تا تجربه ناب تماشای فیلم بر روی آب ها را داشته باشند. برای طراحی این سینما از رسم و رسومات مردم محلی این ناحیه الهام گرفته شده چون ماهی گیران تایلندی معمولا برای شکار خرچنگ دریایی از قایق های شناور استفاده می کنند. از آنجائیکه این سینما روی آب قرار دارد می توان با توجه به شرایط جزر و مد آن را تکان داد و به جاهای دیگری برد.

گفتنی است؛این سینما به سینمای مجمع الجزایر معروف است و در سال ۲۰۱۲ افتتاح شده، در این محل هر سال جشنواره فیلم و هنر برگزار می شود. مواد سازنده آن از مواد بازیافتی هستند که این باعث می شود محیط زیست اطراف آلوده نشود و طرفداران محیط زیست هم از بابت آن هیچ نگرانی ای نداشته باشند.

در ادامه تصاویری از این سینمای شناور را مشاهده می‌کنید.

سینمایی در مرکز اقیانوس+تصاویر

سینمایی در مرکز اقیانوس+تصاویر

سینمایی در مرکز اقیانوس+تصاویر

سینمایی در مرکز اقیانوس+تصاویر

سینمایی در مرکز اقیانوس+تصاویر

سینمایی در مرکز اقیانوس+تصاویر


نام:
ایمیل:
* نظر: