کد خبر: ۲۲۶۲۳۱
تاریخ انتشار: ۲۳ شهريور ۱۳۹۷ - ۰۲:۵۳
خطر ابتلا به فراموشی و ازدست دادن حافظه در این افراد نسبت به سایر مردم با گروه‌های خونی دیگر به مراتب بیشتر است.
به گزارش گروه وبگردی 20:30؛   تنها چهار درصد از مردم دنیا دارای گروه خونی AB هستند.مطالعات جدید حاکی از آن است که گروه خونی انسان ها می تواند در مبتلا شدن افراد به عارضه فراموشی تاثیر گذار باشد.
 
رابطه گروه های خونی با بیماری آلزایمر چیست؟

این اطلاعات بر پایه پژوهش هائی ارائه می شود که در مجله تخصصی عصب شناسیNeurology   منتشر شده است. این پژوهش ها در حقیقت ادامه مطالعاتی است که  در آن به ارتباط گروه خونی افراد و خطر حملات قلبی در آن ها پرداخته شده بود.

به اعتقاد پژوهشگران ، بهترین راه پیشنهادی برای حفظ سلامت مغز و حافظه داشتن برنامه غذائی مناسب و کافی است که تمامی مواد مورد نیاز بدن را در بر داشته باشد. علاوه بر نوع تغذیه، تمرینات مستمر ذهنی و عدم استفاده از دخانیات از دیگر مواردی است که به سلامت مغز کمک می کند.

تیمی از پژوهشگران آمریکائی به سرپرستی دکتر Mary Cushman از دانشگاه ورمونت در برلینگتون، اطلاعات جمع آوری شده از بیش از ۳۰ هزار شهروند بالای ۴۵ سال را مورد تجزیه و تحلیل قرار دادند. در این تحقیقات مشخص شد که در بین  ۴۹۵ شرکت کننده که دارای اختلال حواس و ضعف حافظه بودند میزان افراد دارای گروه خونی AB به میزان ۶ درصد از سایر گروه های خونی بیشتر است. در این تحقیقات همچنین مشخص شد افرادی که دارای گروه خونی O  هستند به نسبت سایر افراد در خطر کمتری برای ابتلا به بیماری های قلبی و مغزی قرار دارند.

 منبع :سیناپرس

برچسب ها: آلزایمر
نام:
ایمیل:
* نظر: