کد خبر: ۲۲۶۱۴۳
تاریخ انتشار: ۲۱ شهريور ۱۳۹۷ - ۰۳:۰۴
نداشتن برنامه ریزی برای زمان مناسب خوردن مواد غذایی در محل کار یا خانه می‌تواند سبب افزایش وزن، تمایل به خوردن بیش از اندازه مواد غذایی شود.
به گزارش گروه وبگردی 20:30؛ کارشناسان با بررسی افرادی که خوراک روزانه خود را به محل کار می‌برند یا در محل کار خوراک خود را تحویل می‌گیرند دریافتند آن عده‌ای که برنامه ریزی مناسب برای صرف خوراک ندارند بیشتر دچار چاقی می‌شوند.

دانشمندان دانشگاه میشیگان با مطالعه برروی داوطلبان دریافتند، عده زیادی از افراد به دلیل نگرانی از افزایش وزن، به رژیم‌های سخت و سنگین خوراکی روی می‌آورند و در وعده هایی چون ناهار به میزان کافی خوراک مصرف نمی‌کنند، این افراد معمولاً نیم یا حتی یک سوم خوراک مورد نیاز بدنشان را مصرف می‌کنند و مابقی آن را به خانه آورده یا دور می‌ریزند.

////چاقی به دلیل عادت اشتباه خوردن خوراک درمحل کار

به دلیل آنکه مواد مغذی کافی به بدنشان نمی‌رسد معمولاً پس از یک الی دو ساعت از پایان زمان صرف ناهار دچار گرسنگی می‌شوند و در این زمان به مصرف خوراکی‌های فاقد ارزش تغذیه‌ای روی می‌آورند، اما گمان می‌کنند رژیم غذایی خود را به خوبی ادامه می‌دهند.

پژوهشگران دانشگاه میشیگان دریافتند زمانی که افراد بخش بیشتری از خوراک خود را دست نخورده باقی می‌گذارند احساس بهتری نسبت به خود دارند و گمان می‌کنند از اراده خوبی برخوردارند و پس از آن توجهی به رفتن به کلاس‌های ورزشی و تحرک ندارند که این سبب افزایش وزن آن‌ها می‌شود.

////چاقی به دلیل عادت اشتباه خوردن خوراک درمحل کار

کارشناسان توصیه می‌کنند افراد برای به دست آوردن تناسب اندام با متخصص تغذیه مشاوره انجام دهند، رژیم‌های خوراکی غیراستاندارد می‌تواند عارضه‌های مختلف سلامت چون ریزش مو، کاهش آهن خون، افسردگی، نارسایی قلبی و کلیوی، بروز آکنه، کم خونی، ضعف جسمانی، برهم خوردن تنظیم قاعدگی دربانوان، ابتلا به اختلال‌های روانی و پوکی استخوان را در افراد ایجاد کند.

هر فرد بزرگسال روزانه به میزان معینی کالری نیاز دارد که درمواد خوراکی و آشامیدنی مختلف وجود دارند. مصرف نکردن هریک از مواد خوراکی ضروری حاوی ویتامین، املاح معدنی و آنتی اکسیدان‌ها می‌تواند سبب ابتلای افراد به بیماری‌های مختلف شود.

////چاقی به دلیل عادت اشتباه خوردن خوراک درمحل کار

برای حفظ تناسب اندام تنها مصرف نکردن مواد خوراکی کافی نیست، بلکه اصلاح الگوی زندگی، تنظیم ساعت خواب و انجام فعالیت‌های فیزیکی روزانه هم ضروری است.

برای کاهش دور ریز مواد غذایی و استفاده مناسب از آن‌ها کارشناسان توصیه می‌کنند به میزانی که باید افراد در هر وعده خوراک مصرف کنند. گرم و سرد کردن دوباره مواد غذایی وحمل و نقل آن از خانه به محل کار و دوباره از محل کار به خانه به دلیل دگرگون شدن درجه حرارت می‌تواند زمینه ساز رشد انواع میکروب و عامل‌های بیماری زا شود.

////چاقی به دلیل عادت اشتباه خوردن خوراک درمحل کار

افرادی که به میزان نیاز روزانه خوراک مصرف نمی‌کنند به دلیل نیاز بدن و ایجاد واکنش‌های شیمیایی از سوی مغز به مصرف نوشیدنی‌های شیرین و تنقلات فاقد ارزش تغذیه‌ای تمایل پیدا می‌کنند.

کارشناسان اکنون به بررسی اثرمیزان مصرف مواد خوراکی بر نوع رفتار افراد، پاداش دهی آن‌ها به خود و ارتباط آن با چاقی یا لاغری افراد پرداخته‌اند.

منبع:Dailymail

انتهای پیام/

نام:
ایمیل:
* نظر: