کد خبر: ۲۲۴۳۲۳
تاریخ انتشار: ۱۶ مرداد ۱۳۹۷ - ۱۳:۵۶
علی‌محمد زارع رئیس موزه هنرهای معاصر درباره انتشار خبری مبنی بر کشف ۱۰ اثر ناشناخته از پیکاسو طی پروژه مرمت این موزه، توضیحاتی را ارائه کرد.
به گزارش گروه وبگردی 20:30؛  علی‌محمد زارع رئیس موزه هنرهای معاصر درباره انتشار خبری مبنی بر کشف ۱۰ اثر ناشناخته از پیکاسو طی پروژه مرمت این موزه، توضیحاتی را ارائه کرد.
 


چندی پیش خبری مبنی بر کشف 10 تابلوی پیکاسو طی عملیات بازسازی موزه هنرهای معاصر در "آرتس نیوزپیپر" منتشر شد. طی این خبر از قول "تایس ویسر" کارشناس معماری و هنرهای تجسمی که در پروژه مرمت موزه همکاری دارد اعلام شد که 10 اثر ناشناخته از پیکاسو در این پروژه کشف شده است و با کشف این تابلوها تعداد آثار شناخته‌شده از پیکاسو به عدد 12 رسیده است.
 
علی‌محمد زارع رئیس موزه هنرهای معاصر در این باره گفت: آقای "تایس ویسر" که در پروژه مرمت موزه همکاری دارند مصاحبه‌ای با "آرتس نیوزپیپر" داشته‌اند و در این مصاحبه اعلام کردند که تعدادی از آثار فراموش‌شده و کمتر دیده شده را در این موزه دیده‌ام؛ اما خبرنگار این رسانه از قول آقای ویسر خبر کشف 10 اثر جدید از پیکاسو را در موزه هنرهای معاصر اعلام کرد.
 
این خبرنگار لفظ «فراموش‌شده» را به معنای «کشف‌شده» برداشت کرد و موجب انتشار این شایعه شد. سپس آقای ویسر بیان چنین مطلبی را تکذیب کرد و مدیر "آرتس نیوزپیپر" هم از این بابت عذرخواهی و تیتر خود را در سایت اصلاح کرد.
 


زارع ادامه داد: منظور آقای ویسر این بوده که آثاری که تا کنون کمتر دیده شده قرار است در نمایشگاه آینده در این موزه به نمایش گذاشته شود؛ در حالیکه ایشان اطلاع نداشته‌اند که موزه هنرهای معاصر تا کنون بارها این آثار را به معرض نمایش عموم گذاشته است.
 
وی تصریح کرد: موزه هنرهای معاصر تا کنون دو بار کتاب چاپ کرده و طی این دو مجلد آمار تمامی آثار موزه را اعلام کرده است. همچنین کتاب جدید موزه به زودی منتشر می‌شود، بنابراین جای هیچ شک و شبهه‌ای درباره آثار این موزه وجود ندارد.
 
منبع:تسنیم
نام:
ایمیل:
* نظر: