کد خبر: ۲۲۲۹۰۰
تاریخ انتشار: ۲۰ تير ۱۳۹۷ - ۰۰:۲۷
تیم‌های ملی فوتبال بلژیک و فرانسه نخستین دیدار نیمه نهایی جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه را برگزار می‌کنند.

به گزارش گروه وبگردی 20:30؛  تیم های ملی فوتبال فرانسه و بلژیک امشب نخستین دیدار نیمه نهایی جام جهانی 2018 روسیه را در ورزشگاه سن پترزبورگ برگزار می کنند.

ترکیب فرانسه

 لوریس، پاوارد، واران، اومتیتی، لئو هرناندس، کانته، پوگبا، ام‌باپه، متوئیدی، گریژمان و ژیرو

بلژیک ۰ - ۰ فرانسه / گزارش لحظه به لحظه

ترکیب بلژیک

کورتوا، فرتونگن، کمپانی، آلدرویرلد، چادلی، ویتسل، فلینی، دمبله، ازارد، دی‌بروین و لوکاکو

بلژیک ۰ - ۰ فرانسه / گزارش لحظه به لحظه

گزارش لحظه به لحظه مسابقه :

نیمه نخست 

بازی کاملا متعادل و محتاطانه از جانب هر دو تیم آغاز شد و هیچ کدام از دو تیم رسیک حملات زودهنگام را نکردند.

بلژیک در دقایق ابتدایی بیشتر از فرانسه مالکیت توپ را در اختیار داشت و هافبک های این تیم بیشتر میل به نگه داشتن توپ و بازی داشتند. فرانسوی ها برعکس بیشتر به فکر سرعت دادن به بازی بودند و به محض صاحب توپ شدن به سمت دروازه بلژیک حمله می کردند.

در دقیقه 13 پوگبا با دریبل یکی دو بازیکن بلژیک ضدحمله ای سریع به راه انداخت اما امباپه نتوانست پاس طولی او را کنترل کند و در اختیار دروازه بان بلژیک قرار گرفت.

در دقیقه 15 ادن هازارد در محوطه جریمه فرانسه صاحب توپ شد اما شوتش با اختلاف بسیار کم از کنار دروازه لوریس به بیرون رفت.

بلژیک ۰ - ۰ فرانسه / گزارش لحظه به لحظه

شوت ناگهانی و سهمگین متوئیدی از پشت محوطه جریمه بلژیک در دقیقه 18 را کورتوا مهار کرد.

دقیقه 20 بلژیک بهترین فرصت را برای گلزنی از دست داد. هازارد از فاصله نزدیک در محوطه جریمه فرانسه شوتی به سمت دروازه فرانسه زد که با برخورد به مدافعان فرانسه با اختلاف بسیار کم به کرنر رفت.

بلژیک که در این دقایق بازی بهتری را به نمایش می گذاشت یک دقیقه بعد فرصت فوق العاده دیگری به دست آورد که شوت محکم دی بروینه را ، لوریس با واکنشی زیبا مهار کرد.

بلژیک ۰ - ۰ فرانسه / گزارش لحظه به لحظه

در دقیقه 31 فرانسه نیز یک موقعیت خوب به دست آورد. سانتر پاوارد را ، اولیویه ژیرو به ضربه سر زیبا روانه دروازه بلژیک کرد اما توپ با اختلاف کم به بیرون رفت.

فرانسه کم کم از زیر فشار بلژیک رها شد و مقابل دروازه این تیم خودنمایی کرد.

فرانسوی ها در دقیقه 34 فرصت خوب دیگری هم داشتند که باز ژیرو قدرش را ندانست. پاس عالی و عرضی امباپه را ، ژیرو نتوانست استفاده کند و ضربه خوبی به سمت دروازه بزند.

در دقیقه 40 باز هم درخشش امباپه فرصتی عالی برای خروس ها ایجاد کرد. پاس عالی امباپه برای پاوارد درون محوطه جریمه او را با کورتوا تک به تک کرد اما ضربه پاوارد را دروازه بان بلژیک با واکشنی فوق العاده با پا راهی کرنر کرد.

بلژیک ۰ - ۰ فرانسه / گزارش لحظه به لحظه

فرانسه در اواخر نیمه نخست برخلاف اوایل این نیمه کاملا سوار بر بازی شد و نمایش بهترین را نسبت به بلژیک ارائه کرد .

در نهایت نیمه نخست با تساوی بدون گل دو تیم به پایان رسید.در این نیمه بلژیک 58 درصد مالکیت توپ را در اختیار داشت اما حملات فرانسوی ها بیشتر بود.

بلژیک ۰ - ۰ فرانسه / گزارش لحظه به لحظه

بلژیک نیمه دوم را نیز همچون نیمه نخست بهتر آغاز کرد اما فرانسه خیلی زود بازی را به تعادل کشاند.

در دقیقه 51 فرانسه به گل رسید. کرنر برای فرانسه اعلام شد و گریزمن ضربه کرنر را بلند روی دروازه ارسال کرد و ساموئل اومتیتی مدافع پیش کشیده خروس ها، با ضربه سر دروازه را باز کرد.

بلژیک ۰ - 1 فرانسه / گزارش لحظه به لحظه

بلژیک ۰ - 1 فرانسه / گزارش لحظه به لحظه

در دقیقه 56 فرانسه می توانست به گل دوم هم برسد. پاس بسیار زیبا و پشت پای امباپه برای ژیرو درون محوطه جریمه بلژیک به این بازیکن رسید اما شوت ژیرو را مدافع بلژیک با تکلی عالی برگشت داد.

بلژیکی ها پس از دریافت گل هجومی تر شدند و با ورود مرتنز به زمین به جای دمبله، سعی در جبران گل خورده داشتند. فرانسه نیز که عقب کشیده بود، بسیار خطرناک در ضدحملات عمل می کردند و به محض گرفتن توپ به سمت دروازه حریف حمله ور می شدند.

بلژیک 0 - 1 فرانسه / گزارش لحظه به لحظه

در دقیقه 65 سانتر خطرناک بازیکنان بلژیک از جناح راست را فلینی با ضربه سر خطرناک به کنار دروازه زد.

فرانسوی ها با دفاع منطقی و بازی خوب اجازه نزدیک شدن بلژیکی ها به دروازشان را نمی دادند.

در دقیقه 80 شوت سهمگین ویتسل از راه دور را هوگو لوریس با واکنشی مناسب مهار کرد.

در دقیقه 88 بلژیکی ها از منطقه ای مناسب صاحب ضربه خطا شدند که دی بروینه توپ را روی دروازه ارسال کرد، انزونزی تازه وارد ضربه سر اول را زد اما با برخورد به بازیکن خودی به دست بازیکنان بلژیک افتاد و ضربه هازارد این بار نیز به مدافعان فرانسه برخورد کرد.

بلژیک 0 - 1 فرانسه / گزارش لحظه به لحظه

گریزمن در دقیقه 93 می توانست گل دوم را هم بزند اما شوتش را کورتوا مهار کرد.

فرانسوی ها که با ارائه نمایشی عالی اصلا اجازه نزدیک شدن بلژیکی ها به دروازشان را نمی دادند، در ضد حملات بلژیکی ها را اسیر کردند. دقیقه 96 ضدحمله بسیار خطرناک از فرانسه و توپی که درون محوطه جریمه به تولیسو رسید اما شوت او را کورتوا با شریجه ای عالی به کرنر فرستاد.

در نهایت این مسابقه با پیروزی یک بر صفر فرانسه به پایان رسید تا این تیم راهی فینال و بلژیک راهی رده بندی شود. دیگر تیم فینالیست چهارشنبه شب در دیدار انگلیس و کرواسی مشخص خواهد شد.

انتهای پیام/


نام:
ایمیل:
* نظر: