کد خبر: ۲۱۸۳۰۸
تاریخ انتشار: ۲۷ فروردين ۱۳۹۷ - ۰۲:۵۰
جان لوئیجی بوفون قهرمانی است که با تمام اشک و لبخندهایش برای همیشه در ذهنمان باقی خواهد ماند.
به گزارش گروه وبگردی 20:30؛  جان لوئیجی بوفون از محبوب ترین فوتبالیست های جهان است و کمتر علاقه مندی به فوتبال وجود دارد که بوفون را دوست نداشته باشد.
 
سال ها حضور در بالاترین سطح، رفتار حرفه ای و البته حضور فعال وی در مسائل خیریه از او چهره ای دوست داشتنی بین هواداران فوتبال ساخته است. بوفون که به تقریبا به تمامی افتخارات فردی و تیمی در فوتبال رسیده است فقط قهرمانی در لیگ قهرمانان اروپا را کم دارد و در چند سال اخیر بزرگترین انگیزه اش فتح چمپیونز لیگ بوده است. در فینال فصل پیش رونالدو با درخشش خود دست بوفون را از جام کوتاه کرد و چهارشنبه شب گذشته نیز با پنالتی لحظات آخری که مایکل اولیور اعلام کرد حسرت فتح لیگ قهرمانان برای همیشه بر دل بوفون باقی ماند.
 
 پس از بازی بوفون بشدت از داور انتقاد کرد و حرف هایی را به زبان آورد که پیشتر از او بیاد نداشتیم. در چند روز اخیر بسیاری از بزرگان فوتبال به بوفون توصیه کردند که بابت مصاحبه بعدی از بازی از الیور عذر خواهی کند و به نوعی وجهه خود را که بشدت تخریب شده بود ترمیم کند. این توصیه از سوی بوفون رد شد و او اعلام کرد اگر دوباره در آن شرایط قرار بگیرد تمامی حرف هایش را تکرار می کند حتی اگر به قیمت تخریب وجهه اش تمام شود.
 
بوفون در این باره گفت که او نیز یک انسان است و مثل هر انسان دیگری لحظاتی عصبانی می شود و لازم نیست چهره ای غیر واقعی از خود نشان دهد. فارغ از اینکه بوفون درست می گوید یا خیر این اتفاق باز هم این نکته را به ما یادآوری می کند که نگاهمان به افراد از جمله قهرمان ها خاکستری باشد. ایمان بیاوریم که هیچ کس کامل و سفید نیست و قهرمان ها را همین گونه که هستند دوست بداریم نه آنگونه که ما می خواهیم.
 
 
 
منبع: ورزش11

برچسب ها: بوفون
نام:
ایمیل:
* نظر: