کد خبر: ۲۱۶۷۴۳
تاریخ انتشار: ۱۸ اسفند ۱۳۹۶ - ۱۴:۴۸
امام جمعه موقت تهران گفت: کسانی که دقت در عزل و نصب‌ها ندارند، علائم نفاق در آن‌ها وجود دارد.
حضرت فاطمه زهرا الگوی همه انسان‌هایی است که عطش آدم شدن دارندبه گزارش گروه وبگردی 20:30؛  آیت‌الله کاظم صدیقی امام جمعه موقت تهران، در خطبه‌های امروز ۱۸ اسفندماه نماز جمعه تهران، با بیان اینکه حضرت زهرا (س) اسوه همسرداری، قهرمان میدان نیایش و عبادت، پهلوان میدان صبر، بزرگ انسانِ کار و تلاش برای گرم کردن زندگی، بزرگ عنصرِ زهد و ایثار و بزرگ پرچمدارِ جنگ نرم و مقابله با نفاق است، اظهار کرد: ماموریت حضرت صدیقه طاهره (س)، تجلی عبودیت محض است؛ ایشان بانوی آزاده‌ای است که تمام وجودش ذوب در ذات احدیت است.

آیت‌الله صدیقی گفت: حضرت صدیقه طاهره(س) حکومت ساز،‌ نفاق ستیز،‌ افشاگر چهره‌های نفوذی‌ها بوده‌اند و ایشان تا ظهور امام زمان(عج) در این صحنه‌ها حضور معنوی دارد و به منزله تابلو و پرچمدار هستند.

وی ادامه داد: حضرت زهرا انسان کامل و اسم اعظم است. حضرت فاطمه زهرا الگوی همه انسان‌هایی است که عطش آدم شدن دارند، ایشان معلم خداست و صاحب مصحف است و همه اخبار غیب را می داند که خدا به او ارائه کرده است. ایشان بعد از رسول الله، یک امت است.

آیت‌الله صدیقی اظهار کرد: همه انسان‌های موحد فرزندان حضرت فاطمه زهرا(س) هستند، ایشان ام‌الکتاب و ام‌ابیها بوده و سلام او در طول تاریخ برای همه ما گوارا و مبارک است.

وی گفت: زنانی که با حجاب هستند و اصالت دارند مایه گرمی کانون خانواده هستند و دامانشان شهید پرور،‌دانشمند پرور و مدیر پرور است، آنها دوشادوش مردان در عرصه‌های سیاسی و انقلابی همانند حضرت فاطمه زهرا(س) ایفای نقش می‌کنند و در محراب عبادت به مقام عرفان می‌رسند.

امام جمعه موقت تهران با بیان اینکه ما به بانوان کشورمان مباهات می کنیم و به آنها عرض می کنیم بعد از مقام ربوبیت که از شئون آن مقام نبوت هم می‌باشد، مقام «مادری» قرار دارد، عنوان کرد: انسان هر اندازه مقام و موقعیت پیدا می کند باید بداند پدر و مادر بالاتر از اوست. مادر در اسلام دارای چایگاه بسیار خاصی است.

وی با اشاره به مسئله حجاب اضافه کرد: مدت‌ها زنان شرقی را فریفتند که زنان غربی آزاد هستند، در حالی که امروز از زبان مسئولان در کشورهای دست اول اروپایی می‌بینید زنانی که صاحب سمت هستند از خشونت جنسی و غیر جنسی مردان در ادوار گذشته می‌نالند.

امام جمعه موقت تهران افزود: زنان غربی هیچ جایگاهی از هویت انسانی برای خودشات احراز نمی‌کنند و احساس حقارت دارند، آنها در برابر خشونت مردان ترسو هستند و ابتکار عمل ندارند.

آیت‌الله صدیقی در ادامه با بیان اینکه مسئولیت‌های سیاسی و مناصب حکومتی در راس امانتداری ها قرار دارد، گفت: امانت باید به اهل آن سپرده شود؛ کسانی که دقت در عزل و نصب‌ها ندارند و اشخاص بی کفایت را بر مسند امور می‌نشانند، علائم نفاق در آن‌ها وجود دارد. فردی که از تعهدات خودش تخطی کند «منافق» است.

امام جمعه موقت تهران ادامه داد: کسی که زبانش به دروغ آشناست و امانت‌های اجتماعی،‌ سیاسی و فردی را عهده‌دار می‌شود، توجهی به لوازم آن مسئولیت ندارد و یا دستش باز است افراد خائن را در سمت‌ها می‌گمارد زیرا آنها از اقوامش و یا جزء جریانش هستند، منافق است. آیا آن فرد فکر نمی‌کند که ممکن است با سرنوشت کشور بازی کند و یا اعتمادی به قراردادهایی که با کشورهای خارجی منعقد می‌کنند هست یا نه؟

آیت‌الله صدیقی متذکر شد: امانت باید به اهلش سپرده شود و اگر هر کس مال،‌ منزل و یا‌ سری به امانت دارد باید امین باشد،‌ خائن نباشد چرا که خداوند خائنان را دوست ندارد.

وی تاکید کرد: بر حسب روایت،‌ مسئله ولایت،‌ حکومت و منسب‌های حکومتی مورد توجه است، کسانی که صلاحیت لازم را ندارند و  به سرنوشت کشور مسلط می‌شود، علامتی از نفاق دارند.

خطیب موقت نماز جمعه تهران با بیان اینکه زن غربی امروز هیچ جایگاهی از هویت انسانی برای خودش احراز نمی کند، تصریح کرد: هفته پیش خبری آمد که نخست وزیر انگلیس وزیر تنهایی به کابینه معرفی کرده؛ آمارها نشان می‌دهد از جمعیت 54 میلیونی انگلیس، 9 میلیون تنها زندگی می کنند؛ نه همسری و نه مونسی؛ این افراد برای آنکه سفره دل را پیش کسی باز کنند نزد پزشک می روند و پول می دهند تا بتوانند حرف‌هایشان را برای یک نفر بیان کنند.

وی یادآور شد: در کشورهای غربی ازدواج با حیوانات در حال مرسوم شدن است، برخی رسانه‌ها تصاویر چنین مسائلی را منتشر کردند، تصاویری که نشان می‌دهند لباس عروس یه تن سگ پوشاندند و یا اینکه با هم جنسانشان ازدواج کردند.

خطیب موقت نماز جمعه تهران ادامه داد: رشد جمعیت در دنیای غرب منفی است و اگر آنها همین روند را در پیش بگیرند در آینده‌ بساط بشریت برچیده می‌شود. 

آیت‌الله صدیقی بیان کرد: کسانی که دل در گرو حضرت زهرا(س) دارند، باید مسئله ازدواج را جدی بگیرند و موانع آن را رفع کنند تا نسل کثیر داشته باشند، اما غربی‌های که چنین اعتقادی ندارند باید در حد حیوان و سگ تنزل و با آنها زندگی کنند.

وی گفت: دنیا همه امکانات فرهنگی‌اش را به کار گرفته تا در خانواده ایرانی رخنه و سلول اولیه جامعه را تضعیف و بیمار کند، البته در این زمینه اقدامات گسترده‌ای انجام دادند، اما خوشبختانه در هیچ زمینه‌ای حتی حجاب موفق نبودند.

خطیب موقت نماز جمعه تهران اظهار کرد: مسئله بی حجابی برای ایران تحمیل است و حجاب برای بانوی اسلامی ،‌کرامت، صیانت،‌عزت،‌سنگر و دژ مستحکم به شمار می‌آید که نشانه استقلال و هویت دینی و اصالت ملی است، بنابراین ما به حجاب بانوانمان افتخار می‌کنیم و نسبت به بی حجابی تحمیلی از عمق جان نفرت می‌ورزیم.

آیت‌الله صدیقی متذکر شد: ملت ایران تا کنون امتحان خود را پس داده و اکنون که شهدای زیادی تقدیم کرده است، زیر بار تحمیل بی‌حجابی و بد حجابی نخواهد رفت.

نام:
ایمیل:
* نظر: