کد خبر: ۲۱۵۵۵۷
تاریخ انتشار: ۲۴ بهمن ۱۳۹۶ - ۱۳:۱۳
این که فردی چشمش به یک کار در یک صفحه نیازمندی ها یا آگهی جذب نیرو بیفتد یا چنین چیزی از دوست و آشنایی به گوشش برسد، به اندازه قبولی در یک رشته تاپ دانشگاهی، آدم را خوشحال می کند اما این تازه خان اول است.
به گزارش گروه وبگردی 20:30؛  این که فردی چشمش به یک کار در یک صفحه نیازمندی ها یا آگهی جذب نیرو بیفتد یا چنین چیزی از دوست و آشنایی به گوشش برسد، به اندازه قبولی در یک رشته تاپ دانشگاهی، آدم را خوشحال می کند اما این تازه خان اول است. با فرض داشتن اعصاب فولادین، به غول خان هفتم که همان مصاحبه است، می رسید. از آن جا که در زندگی واقعی مثل بازی های رایانه ای، مجالی برای ذخیره کردن نیست و رد شدن در مصاحبه به معنای گیم اور (تمام شدن همه چیز) است، داشتن مهارت کافی برای شرکت در مصاحبه شغلی و موفقیت در آن به اندازه پیدا کردن یک کار خوب، می تواند مهم و حیاتی باشد.
 
به خصوص حالا که بیشتر کارهای درست و حسابی مصاحبه هم دارند. همه صغری و کبری چیدن های یک مصاحبه شغلی هم برای پیدا کردن جواب این سه سوال است که: اصلا می توانید کار آن ها را انجام بدهید؟ انگیزه و مسئولیت پذیری لازم را دارید؟ و البته شما چه مزیتی نسبت به همه داوطلب هایی که پشت در صف کشیده اند، دارید؟
 
سوال ها و منظورها
 

معمولا مصاحبه کننده ها جلسه را با سوال های بی ربطی مثل آب و هوا و ترافیک شروع می کنند اما این فقط برای ایجاد ارتباط اولیه است و بس. سوال هایی که در جدول این مطلب خواهید خواند، سوال های اصلی است که از نتیجه یک بررسی روی 2000 کارفرما و کارگزین در دنیا به دست آمده است. سپس درباره منظور سوال ها هم کارشناس های مصاحبه های شغلی، نظر و جواب های درست را لو داده اند!
 
گام به گام در جلسه مصاحبه
 
1-خونسرد باشید

در کمترین زمان ممکن جواب بدهید و حداکثر زمان را در اختیار مصاحبه گر بگذارید. پرسیدن سوالاتی مثل «توضیح بیشتری بدهید»، منظور او از سوالاتش را برای شما روشن تر و پاسخ شما را دقیق تر خواهد کرد.
 
2- 3 مرحله را رعایت کنید

وقفه: مطمئن شوید که منظور سوال را فهمیده اید. اندیشه: گفتن اولین چیزی که به ذهن تان رسیده ریسک بالایی دارد. بیان: باید تاکید کنید که می توانید مشکل آن ها را حل کنید.
 
3-ارتباط برقرار کنید

تجربه نشان داده کسانی که ارتباط بهتری برقرار می کنند، سرشان را بیشتر تکان می دهند، لبخند می زنند و رفتارهای غیرکلامی مشابهی بروز می دهند، نمره بالاتری می گیرند.
 
4-نظرتان را عوض نکنید

برای پاسخ به سوال ها، راهبرد داشته باشید و حرف و نظرتان را بی دلیل عوض نکنید. سوال هایی را هم که فکر می کنید شما باید از مصاحبه کننده بپرسید، مرتب کنید.
 
منبع: خراسان
 
انتهای پیام/
برچسب ها: مصاحبه شغلی
نام:
ایمیل:
* نظر: