کد خبر: ۲۱۳۴۸۷
تاریخ انتشار: ۱۷ دی ۱۳۹۶ - ۲۳:۱۴
مراسم اختتامیه جشنواره تلویزیونی مستند در موزه‌ هنرهای معاصر برگزار و مستندهای برگزیده بخش مردمی و داوری اعلام شد.
به گزارش گروه وبگردی 20:30؛   به نقل از تسنیم، مراسم اختتامیه سومین فصل از جشنواره تلویزیونی فیلم مستند با حضور رئیس شبکه مستند سید سلیم غفوری، اهالی رسانه، مستندسازان و علاقمندان در موزه هنرهای معاصر تهران، برگزار شد.
 
در این مراسم برگزیدگان بخش‌های مستند کوتاه، نیمه بلند و بلند در دو بخش مردمی و داوری اعلام شد.
 
جایزه مستند کوتاه - مردمی
 
تندیس جشنواره، دیپلم افتخار، جایزه نقدی 3 میلیون تومانی و جایزه 15 میلیون تومانی حمایت از تولید فیلم به مهدی حیدری برای ساخت مستند «10، چهار و نیم، سه و نیم» داده شد.
 
حجت‌الاسلام والمسلمین نظافتی که در این فیلم شخصیت اصلی بود و کلیه خود را به یک کودک اهدا کرده بود در سخنانی کوتاه گفت: اکنون علاوه بر طلبگی در حوزه دانشجوی رشته کارگردانی سینما نیز هستم. این موضوع به دلیل آشنایی من با آقای حیدری بود.
 
جایزه مستند نیمه بلند - مردمی
 
تندیس جشنواره، دیپلم افتخار، جایزه نقدی 5 میلیون تومانی و جایزه 25 میلیون تومانی حمایت از تولید فیلم به امیر شکرگذار برای ساخت مستند «خدیجه نی‌ زن و رمه‌هایش» داده شد.
 
جایزه مستند بلند - مردمی
 
تندیس جشنواره، دیپلم افتخار، جایزه نقدی 10 میلیون تومانی و جایزه 40 میلیون تومانی حمایت از تولید فیلم به بهمن ابراهیمی برای ساخت مستند «اشترانکوه» داده شد.
 
جایزه مستند کوتاه - داوری
 
تندیس جشنواره، دیپلم افتخار، جایزه نقدی3 میلیون تومانی و جایزه 15 میلیون تومانی حمایت از تولید فیلم به محمد عبداللهی برای ساخت مستند «سارو» رسید.
 
جایزه مستند نیمه بلند- داوری
 
تندیس جشنواره، دیپلم افتخار، جایزه نقدی 5 میلیون تومانی و جایزه 25 میلیون تومانی حمایت از تولید فیلم به محسن علیدادی برای ساخت مستند «دغدغه‌های یک زوج کهنسال» اهدا شد.
 
جایزه مستند بلند - داوری
 
لوح تقدیر و یک سکه بهار آزادی به محسن شیرزایی برای ساخت مستند «بغض هامون» داده شد.
 
همچنین در این بخش تندیس جشنواره، دیپلم افتخار، جایزه نقدی 10 میلیون تومانی و جایزه 40 میلیون تومانی حمایت از تولید فیلم به آقایان رضا فرهمند و کمیل سهیلی برای ساخت مستند «آزادی» اهدا شد.

نام:
ایمیل:
* نظر: