کد خبر: ۲۱۱۷۵۴
تاریخ انتشار: ۱۴ آذر ۱۳۹۶ - ۰۲:۱۶
برزیل که با قاطعیت به عنوان تیم نخست به جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه صعود کرد فرصت دارد پس از ۱۸ سال دوباره قهرمانی در این بازی‌ها را تجربه کند.
به گزارش گروه وبگردی 20:30؛  برزیل نخستین تیمی بود که توانست جواز حضور در مرحله نهایی جام جهانی ۲۰۱۸ را کسب کند. سلسائو در شرایطی که تیم‌های بزرگ آمریکای جنوبی فراز و نشیب زیادی داشتند به راحتی مسافر روسیه شد. میزبان دوره قبل جام جهانی به بدترین شکل ممکن از آن رقابت‌ها کنار رفت و شکست سنگین ۷ بر یک را برابر آلمان تحمل کرد. با این حال برزیل نسبت به چهار سال گذشته تیم بهتری شده و قطعا یکی از مدعیان دوره پیش رو است. پر افتخارترین تیم جهان فرصت دارد با رهبری گران‌ترین بازیکن جهان نتیجه درخشانی را رقم بزند و اشک‌های چهار سال پیش را به یک جشن ملی تبدیل کند.
 
* ستاره
 
نیمار
 

مهاجم پرحاشیه پاری سن ژرمن امید اول کشورش است. مردم برزیل زمانی که او دیدار برابر آلمان را به علت آسیب دیدگی از دست داد اشک ریختند و سپس تلخ‌ترین شکست تاریخشان به ثبت رسید. نیمار در این تابستان با تصمیم عجیب خود تا به امروز نام خود را سوژه اصلی رسانه‌ها کرده است. او با قراردادی به ارزش ۲۲۲ میلیون یورو بارسلونا را ترک و به پاری سن ژرمن پیوست تا گرانترین انتقال تاریخ رقم بخورد. بازیکن برزیلی که دوران درخشانی در بارسا داشت تصمیم گرفت از زیر سایه مسی درآید و ستاره اول تیمش باشد. با این حال او در پاری سن ژرمن به مشکلاتی برخورد اما همچنان عملکرد خوبی دارد. نیمار که توانست در تابستان پارسال با رهبری تیمش مدال طلای المپیک را به افتخارات کشورش در این بازی‌ها اضافه کند جام جهانی پیش رو را به عنوان فرصتی می‌بیند تا توپ طلا را به دست آورد و بهترین بازیکن سال فیفا شود.
 
* سرمربی
 

تیته
 
سرمربی برزیلی پس از ناکامی کشورش در کوپا آمه ریکا جانشین دونگا شد. تیته نخستین حضورش را در نیمکت تیم ملی تجربه کرد و تا به امروز نتایج خوبی با برزیل کسب کرده است. او توانست کشورش را به عنوان نخستین مسافر، راهی جام جهانی کند. همچنین تیمش بازی‌های خوبی را به نمایش گذاشت و می‌تواند در رقابت‌های تابستان آینده امیدوار باشد نخستین عنوان قهرمانی را با تیم ملی بالای سر ببرد. تیته در تیم‌های باشگاهی که حضور داشت عناوین متعددی را به دست آورد.
 
 
* تیم ملی برزیل در یک نگاه:
 
افتخارات: پنج قهرمانی در سال‌های ۱۹۵۸، ۱۹۶۲، ۱۹۷۰ و ۲۰۰۲
 
بهترین گلزن: پله (۷۷)
 
بیشترین بازی: کافو (۱۴۲)
 
نحوه صعود: تیم اول منطقه آمریکای جنوبی
 
عملکرد دوره قبل: چهارم
 
هم‌گروه‌ها: سوییس، کاستاریکا، صربستان

منبع: ایسنا
انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر: