کد خبر: ۲۱۱۵۲۰
تاریخ انتشار: ۱۰ آذر ۱۳۹۶ - ۱۴:۱۷
خطیب موقت نماز جمعه تهران گفت:امت متفرق و پراکنده طعمه دشمن خواهد شد، اگر امت اسلامی متحد باشند دشمن نمی‌تواند به آن‌ها ضربه بزند.
امت اسلامی متحد باشند، دشمن نمی‌تواند به آن‌ها ضربه بزند به گزارش گروه وبگردی 20:30؛ آیت‌الله محمدعلی موحدی‌کرمانی خطیب موقت نماز جمعه تهران؛ در خطبه‌های نماز جمعه با اشاره به اینکه بهترین توشه برای آخرت تقواست، اظهار داشت: تقوا انسان را به خدا نزدیک می‌کند و انسان را از گناهان مصون می‌دارد.

وی با اشاره به اهمیت وحدت افزود: امید است تا جهان تشیع و تسنن دست به دست هم دهند و در مقابل مکر و توطئه‌های دشمنان بایستند، اهل تشیع و تسنن نباید فریب دشمن را بخورند بلکه باید در مقابل نقشه‌های شوم دشمنان بایستند.

آیت الله موحدی کرمانی تاکید کرد: در نظام ما سخن از وحدت زیاد گفته شده و روشن است که امت متفرق و پراکنده طعمه دشمن خواهد شد، اگر امت اسلامی متحد باشند دشمن نمی‌تواند به آن‌ها ضربه بزند.

خطیب موقت نماز جمعه تهران تصریح کرد: اگر بخواهیم امت واحد باشیم باید مواردی همچون حسن خلق، احترام متقابل، ایجاد محبت و ... را در نظر داشته باشیم.

وی عنوان داشت: وقتی ملت از دولت تقوا و محبت ببیند؛ بین ملت و دولت وحدت به وجود می‌آید.

آیت الله موحدی کرمانی یادآور شد: خیلی از حکومت‌های اسلامی گول خورده و ترسیده اند؛ آن‌ها نمی‌خواهند بین ملت‌ها وحدت باشد. اگر دنبال وحدت و اتحاد هستیم باید در جامعه عدل و احترام حاکم باشد.

وی با اشاره به اجلاس سراسری زکات تصریح کرد: زکات رابطه بین ثروتمندان و نیازمندان را کنترل می‌کند. هرکسی در مال و دارایی اش یک سهمی را برای فقرا در نظر می‌گیرد و این انفاق است.

خطیب موقت نماز جمعه تهران با بیان برگزاری کنگره قرآن و علوم انسانی گفت: اگر این کنگره بتواند موارد مذکور را بررسی کند و متون دینی را بررسی کند؛ بسیار خوب است.

آیت الله موحدی کرمانی اضافه کرد: باید متون علمی باید با موازین قرآن و اسلام منطبق باشد و مبادا غیر از این‌ها مورد عمل و تدریس قرار بگیرد.

خطیب موقت نماز جمعه تهران با اشاره به روز مجلس و نحوه شهادت آیت الله مدرس؛ تصریح کرد: مدرس برای نمایندگان مجلس یک الگو است و مجلسیان باید در زهد و پاکی و شهامت و شجاعت در مقاومت در برابر دشمن از مدرس الگو برداری کنند.

وی عنوان داشت: مسئولیت نمایندگان بسیار خطیر است و وضع قانون مهم است. قانون باید بیکاری، فساد و ... را ریشه کن کند. نمایندگان در تصویب بودجه باید خیلی دقت کنند و اولویت‌ها و اهم و مهم را در نظر بگیرند.

آیت الله موحدی کرمانی با اشاره به اینکه مسئولیت‌ها و پست‌ها امانت هستند؛ یادآور شد: باید بوجه‌ها در راه توسعه علم و دانش، عدالت محوری و ... صرف شود. اگر برای مدیران ۱۷ میلیون بودجه تصویب می‌شود برای مستضعفان هم این موارد در نظر گرفته شود، این کجا عدالت است که یک مدیر ۱۷ میلیون حقوق بگیرد و یک کارگر دو میلیون تومان حقوق بگیرد؟!

خطیب موقت نماز جمعه تهران با بیان نابودی داعش و پیروزی محور مقاومت، تصریح کرد: داعش نابود شد و این بدبختی به سراغ این گروه تروریستی آمد. حق درخت تنومندی است که ریشه‌های تنومندی دارد و شاخه هایش به آسمان رفته است؛ اما باطل مثل یک بوته است و با یک تصمیم می‌توان آن را نابود کرد. 

وی گفت:: حاکمان قدرت باید به داد بدبختان و مظلومان برسند و ملت‌های مظلوم را از زیر سلطه استکبار خارج کنند.

آیت الله موحدی کرمانی افزود: آمریکا با دم شیر بازی نکند. آمریکا بداند و بفهمد که ایران حججی‌ها و سلیمانی‌ها دارد، ایران انسان‌های مقتدر و توانمند دارد.

وی با بیان اینکه نباید از دشمن غافل بود؛ عنوان داشت: ما باید بیدار و هوشیار باشیم و توطئه‌های دشمنان را خنثی کنیم.

خطیب موقت نماز جمعه تهران با اشاره به وقوع زلزله کرمانشاه و نقش آفرینی مثبت وزارت بهداشت، اورژانس و ... در کمک به زلزله زدگان منطقه غرب کشور، تصریح کرد: مردم ما چه خوب کمک کردند و به آسیب دیدگان زلزله کمک کردند و خداوند به این ملت اجر خیر عنایت کند.

انتهای پیام/

برچسب ها: نماز جمعه تهران
نام:
ایمیل:
* نظر: