کد خبر: ۲۱۰۶۶۵
تاریخ انتشار: ۲۲ آبان ۱۳۹۶ - ۱۰:۳۶
عضو مرکز تحقیقات لرزه‌شناسی دانشگاه فردوسی مشهد با اشاره به وقوع زلزله در مرز ایران و عراق، گفت: وقوع هر گونه زمین‌لرزه در گسل سفیدسنگ فریمان در خراسان رضوی بی‌ارتباط با زلزله‌ای است که شامگاه گذشته مرز ایران و عراق را لرزاند، لذا جای هیچ نگرانی برای مردم مشهد نیست.
به گزارش گروه وبگردی 20:30؛ ‎ عضو مرکز تحقیقات لرزه‌شناسی دانشگاه فردوسی مشهد با اشاره به وقوع زلزله در مرز ایران و عراق، گفت: وقوع هر گونه زمین‌لرزه در گسل سفیدسنگ فریمان در خراسان رضوی بی‌ارتباط با زلزله‌ای است که شامگاه گذشته مرز ایران و عراق را لرزاند، لذا جای هیچ نگرانی برای مردم مشهد نیست.
 
دکتر حسین صادقی اظهار کرد: زمین‌لرزه‌ای به قدرت 3.4 ریشتر در عمق چهارکیلومتری، شامگاه 21 آبان ماه، ساعت 20:25 دقیقه منطقه سفید سنگ  فریمان و دهستان موسی‌آباد تربت‌جام استان خراسان رضوی را لرزاند، که موجب نگرانی برخی از مردم شده است،اما این زمین‌لرزه کاملا طبیعی بوده و هیچ ارتباطی با زلزله‌ای که در همان ساعات مرز ایران و عراق را لرزاند، ندارد.
 
وی ادامه داد: گسل سفید سنگ فریمان در حالت عادی خود قرار دارد و هیچ تاثیری از زلزله مرز ایران و عراق نپذیرفته است و وقوع پس لرزه‌های آن در استان خراسان رضوی کاملا طبیعی است.
 
استاد لرزه شناسی دانشگاه فردوسی مشهد با بیان اینکه  درحال حاضر اطلاعات دقیقی از زلزله مرز ایران و عراق نداریم، خاطرنشان کرد: مردم مشهد آرامش خود را حفظ کنند  و نگران وقوع زلزله در این منطقه نباشند.

منبع:ایسنا
برچسب ها: مشهد ، زلزله
نام:
ایمیل:
* نظر: