کد خبر: ۲۱۰۴۸۹
تاریخ انتشار: ۱۹ آبان ۱۳۹۶ - ۱۵:۴۸
خطیب موقت نماز جمعه تهران گفت:اربعین یک حماسه بزرگ و بی نظیر است زیرا بیش از 20 میلیون نفر جدا از دین و نژاد از در این راهپیمایی شرکت کردند.
اربعین یک حماسه بزرگ و بی نظیر است به گزارش گروه وبگردی 20:30؛ ‎ آیت الله سید احمد خاتمی خطیب موقت نماز جمعه تهران در خطبه های نماز جمعه با اشاره به لزوم داشتن صبر در مقابل مشکلات و دشمنان، اظهار کرد: باید محکم در مقابل دشمنان ایستاد و زندگی ارزشی در طول تاریخ هزینه بر بوده است.

خطیب موقت نماز جمعه تهران تاکید کرد: هزینه پرداختن تنها برای ارزشی ها نیست بلکه غیر ارزشی ها نیز برای زندگی باطل خودشان خرج می دهند. نباید در مقابل ایستادگی برابر دشمنان خسته شد چرا که هزینه ایستادگی از بین رفتنی نیست.

آیت الله خاتمی گفت: آمریکایی ها در همه عرصه ها دخالت می کنند و کشته هم می دهند. تفاوت بین هزینه ای که ارزشی ها و غیر ارزشی ها می دهند وجود دارد و هزینه ارزشی ها ذخیره می شود؛ اما آن هایی که خدا را باور ندارند هر چه هزینه می کنند تلف می شود.

وی عنوان داشت: دشمن از سرسختی موضعش سه هدف سست کردن جامعه و از بین بردن روحیه مردم و خودباوری و تسلم است. به فضل خداوند دشمن را از پا در خواهیم آورد و ما می توانیم.

خطیب موقت نماز جمعه تهران دشمن به دنبال تسلیم جامعه اسلامی است ؛ تاکید کرد: راه حق و دفاع از حق و سست نشدن در برابر دشمن راه صابران است. رهروان راه حق پیروزند و شاید دشمنان دست و پا بزنند ؛ اما پیروز واقعی مومنان هستند.

آیت الله خاتمی گفت: آیاتی که وعده پیروزی حق بر باطل و حزب الله بر حزب شیطان می دهد ؛ فراوان است و نباید در این راه خسته و افسرده شویم ؛ چرا که خسته شدن و افسرده شدن در راه مومنین نیست. صبر مقاومت عملی در برابر دشمنان دین است و جبهه حق در این زمینه پیروز است.

وی با اشاره به پیاده روی اربعین و تشکر از ملت عراق بابت حمایت از زائران اربعین؛ یادآور شد: به حق اربعین یک حماسه بزرگ و بی نظیر است. بیش از 20 میلیون نفر جدا از دین و مذهب، قوم، نژاد از همه کشورهای دنیا در این راهپیمایی شرکت کردند. امیدوارم قدر این فرصت را بدانیم و ثبات قدم داشته باشیم و عطر سید الشهدا را حفظ کنیم.

آیت الله خاتمی گفت: جا دارد از مردم تهران هم تشکر کنم که مسیر 17 کیلومتری تهران را طی کردند و در راه اربعین گام برداشتند. زیر پوست تهران تدین، عشق به اهل بیت است ؛ شاید ناهنجاری هایی هم باشد اما برخی این مسائل را آنچنان بزرگ نکنند. کسانی که در اربعین شرکت می کنند تربیت شدگان مکتب هیهات منه الذاله هستند و اگر کسی بخواهد آسیبی به کشور برساند همین مردم دندان هایش را در دهانش خرد می کنند.

وی تصریح کرد: یکی از خبرهای مسرت بخش این هفته خنثی شدن توطئه جدید اسرائیل در منطقه بود. مسئولان ایرانی، عراقی سردسته اقلیم کردستان عراق را نصیحت کردند و او لجبازانه ایستاد و همه پرسی را برگزار کرد و بعد از برپایی همه پرسی فهمید که در میدان آمریکا و اسرائیل بازی کرده است.

آیت الله خاتمی با اشاره به حضور پر قدرت دولت عراق در کرکوک اظهار داشت: دولت عراق سریع واکنش نشان داد و کرکوک را گرفت و توطئه خنثی شد. به مسئولان اقلیم کردستان عراق می گویم یکبار تجربه بس است و حالا که تجربه تان شکست خورده همراه با دولت عراق شوید و بازیچه آمریکا و اسرائیل نشوید.

خطیب موقت نماز جمعه تهران با بیان اینکه طومار داعش در منطقه پیچیده شد و آنهایی که این ها را ایجاد کردند ؛ یک پرونده سراسر جنایت را به جای گذاشتند گفت: همه باید از دولت عراق، سوریه و حشد الشعبی و مرجعیت تشکر کنند که این خطر را دور کردند. همچنین باید از حاج قاسم سلیمانی تشکر کنیم که مسئولیت مستشاری را به خوبی ایفا کرد و افتخار برای ایران اسلامی شد.

وی با اشاره به کمک های گسترده ائتلاف ضد داعش به داعشی ها عنوان داشت: اگر ایران وارد عرصه مبارزه با داعش نمی شد ، این پیروزی ها بدست نمی آمد.اگر آن روز با داعش نمی جنگیدیم باید در خیابان های تهران و در مرزهای خودمان با این تروریست ها می جنگیدیم.

آیت الله خاتمی گفت: عربستان دخالت صریحی در قضیه لبنان کرد و نخست وزیر لبنان را فراخواند و متن استعفا را به او داد تا سعد الحریری استعفا کند. نخست وزیر لبنان می دانست که این اتفاق می افتد اما می توانست نرود ولی رفت و ذلت را پذیرفت. عربستان یک لبنان در هم ریخته می خواهد؛  دولتی است که رد پایش در همه جنایت ها دیده می شود.

خطیب موقت نماز جمعه تهران با اشاره به اتفاقات اخیری که در عربستان می افتد شبیه زمان طاغوت است ؛ تاکید کرد: دعوای امروز شاهزاده های سعودی جنگ زرگری است ؛ محمد بن سلمان یک میلیارد دلار پول به ترامپ داده تا از او حمایت کند. این جوان مدام ایران و حزب الله را تهدید می کند ؛ خجالت بکشید که یمن را به این وضع دچار کردید.

وی با انتقاد از تهدیدات اخیر محمد بن سلمان ؛ عنوان داشت: بزرگتر از شما که صدام بود با این ملت در افتاد ؛ ملت ایران او را به روز سیاه نشاند ؛ شما که عددی نیستید و دست بردارید از این حرف های بچه گانه. اگر وارد عرصه عملی تهدیدات خود شوید یک سیلی خواهید خورد که نمی توانید از جای خود بلند شوید.

انتهای پیام/

نام:
ایمیل:
* نظر: