کد خبر: ۲۰۸۷۶۷
تاریخ انتشار: ۱۹ مهر ۱۳۹۶ - ۰۱:۳۴
در شب حذف تلخ تیم ملی هلند، فرانسه و پرتغال به جام‌جهانی راه یافتند.
به گزارش گروه وبگردی 20:30؛ مرحله انتخابی جام‌جهانی 2018 در قاره اروپا با صعود تیم‌های پرتغال و فرانسه و حذف هلند به پایان رسید.
 
 در گروه اول، هلند با وجود برتری 2 بر صفر خانگی مقابل سوئد راه به جایی نبرد و حذف شد.
 
 روبن در دقایق 16 (از روی نقطه پنالتی) و 40 گل‌های هلند را به ثمر رساند اما لاله‌های نارنجی به 5 گل مورد نیاز دیگر دست نیافتند و مانند یورو 2016، جام‌جهانی 2018 را هم از دست دادند.  
 
 در دیگر بازی مهم این گروه، فرانسه در خانه‌اش 2 بریک بلاروس را برد و راهی جام‌جهانی شد.گریزمان در دقیقه 27 و ژیرو در دقیقه 33 برای فرانسه و ساروکا در دقیقه 44 برای بلاروس گل زدند.
 
 از همین گروه، لوکزامبورگ مقابل بلغارستان به تساوی یک بریک رسید.
 
 به این ترتیب در پایان بازی‌های گروه اول، فرانسه 23 امتیازی اول شد و به جام‌جهانی راه یافت و سوئد 19 امتیازی به پلی‌آف راه یافت.
 
 در گروه  دوم، پرتغال با برتری 2 بر صفر در جدال حیاتی خانگی مقابل سوئیس، جای این تیم را در صدر جدول گرفت و برای پنجمین بار متوالی به جام‌جهانی رسید. ژورو (مدافع حریف) در دقیقه 40 و سیلوا در دقیقه 57 برای پرتغال گل زدند.
 
 در دیگر بازی‌های این گروه، لتونی 4 بر صفر آندورا را برد و  مجارستان یک بر صفر جزایرفارو را شکست داد.
 
 در جدول، پرتغال 27 امتیازی به جام‌جهانی راه یافت و سوئیس با همین تعداد امتیازی به پلی‌آف رسید.
 
در بازی‌های گروه هشتم، بلژیک از پیش صعود کرده،  4 بر صفر قبرس را برد، بوسنی 2 بریک از سد میزبانش، استونی گذشت و  یونان با برتری 4 بر صفر مقابل جبل‌الطارق مقام دوم گروه را به دست آورد.
 
 در جدول گروه هشتم، بلژیک 28 امتیازی مقام اول گروه را حفظ کرد و یونان 19 امتیازی در رده دوم قرار گرفت.
 
 به این ترتیب در پایان بازی‌های انتخابی جام‌جهانی در اروپا، تیم‌های بلژیک، انگلیس، آلمان، اسپانیا، لهستان، صربستان، ایسلند، فرانسه و پرتغال به شکل مستقیم به جام‌جهانی راه یافتند.  
 
از جمع 9 تیم دوم، سوئیس، دانمارک، ایتالیا، جمهوری ایرلند، کرواسی، ایرلند شمالی، یونان و سوئد  به پلی‌آف رسیدند و اسلواکی به عنوان بدترین تیم دوم گروه‌ها حذف شد.

منبع:تسنیم

نام:
ایمیل:
* نظر: