کد خبر: ۲۰۸۷۴۶
تاریخ انتشار: ۱۸ مهر ۱۳۹۶ - ۱۴:۵۹
سردار مهری با اشاره به اینکه آمار جانباختگان حوادث رانندگی در سال 96 به کمتر از 16هزار نفر رسیده است، گفت: دوربین‌های نظارتی،‌ ثبت تخلف و لیزرگان به بیش از 10 هزار دستگاه رسیده است.
 به گزارش گروه وبگردی 20:30؛ سردار مهری با اشاره به اینکه آمار جانباختگان حوادث رانندگی در سال 96 به کمتر از 16هزار نفر رسیده است، گفت: دوربین‌های نظارتی،‌ ثبت تخلف و لیزرگان به بیش از 10 هزار دستگاه رسیده است.
 
سردار تقی مهری در مراسم افتتاحیه 35 مرکز مانیتورینگ در سطح استان‌های کشور در مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک راهور ناجا با تبریک هفته ناجا گفت: امروز شاهد افتتاح مرکز مانیتورینگ در 35 استان هستیم و با استفاده از این سامانه که مجهز به دوربین ثبت تخلف و پایش تصویری است پلیس راهور ناجا می‌تواند در لحظه، تخلفات رانندگی را پایش و رصد کند.
 
وی با بیان اینکه در سطح کشور 1500 دستگاه و سامانه دوربین ثبت تخلفات وجود دارد، گفت: بیش از 750 دستگاه دوربین نظارتی وجود دارد که پلیس راه استان‌ها به واسطه آنها به کنترل تردد هموطنان می‌پردازد. ما به دنبال این هستیم که اقدامات بیشتری در استان‌ها صورت گیرد تا ماموران راهور در استان‌ها پایش رصد بیشتری داشته باشند تا به واسطه آن امنیت در رفت و آمد، آخرین وضعیت جاده‌ها و همچنین محدودیت‌ها و ممنوعیت‌ها کنترل شود.
 
سردار مهری خاطرنشان کرد: در مرکز اشرافیت و کنترل خوبی در رفت و آمدها داشتیم و هم اینکه در استان‌ها نیز این امکان فراهم شد. همچنین باید به سمتی برویم که جریمه‌ها هوشمند باشد و هم اکنون کارت خودرو و موتور سیکلت نیز به صورت هوشمند صادر می‌شود و ما به سمتی می‌رویم تا خدمات به صورت هوشمند و الکترونیک صادر شود.
 
او با بیان اینکه با افتتاح سامانه‌های هوشمند، ناوگان پلیس راهور هم در حوزه برون شهری و درون شهری اشرافیت کاملی خواهد داشت، گفت: با استفاده از این سامانه‌ها کاربران ترافیک نیز بهره‌برداری لازم را خواهند کرد. هم‌اکنون مجهز به دوربین لیزرگان شده‌ایم، دوربین‌های نظارتی،‌ ثبت تخلف و لیزرگان به بیش از 10 هزار دستگاه رسیده است و قرار است تا پایان برنامه‌هایی که توافق کرده‌ایم 1888 دوربین جدید نصب شود که بیش از 1200 دستگاه آن نصب شده است.
 
سردار مهری با تاکید بر اینکه بقیه دوربین‌ها تا پایان تابستان 97 به سرانجام می‌رسد، گفت: 217 هزار کیلومتر جاده شریانی بین شهری داریم و 450 هزار کیلومتر معابر درون شهری؛ هم اکنون 10 مرکز مانیتورینگ در داخل شهرها داریم که نیاز بیشتری احساس می‌شود.
 
رئیس پلیس راهور ناجا با اشاره به آمار جانباختگان حوادث رانندگی در سال 84 که قریب به 28 هزار بود، خاطر نشان کرد: این آمار در سال 96 به کمتر از 16 هزار نفر رسیده، از هفته ناجای سال گذشته تا پایان مرداد امسال نیز 577نفر کمتر جان باخته‌اند یعنی قریب به 4 درصد کمتر در مدت مشابه که امیدواریم با امنیت خوبی که در سطح جاده‌ها بوجود می‌آید تعداد جانباختگان کاهش یابد.
 
او ادامه داد:  راه‌اندازی از سامانه پایش هوشمند تردد ناوگان سپهبن و راه‌اندازی سامانه راهور 120 از جمله سامانه‌هایی هستند که باعث ارتقای خدمت‌رسانی به شهروندان شده است.  
 
منبع:ایلنا
نام:
ایمیل:
* نظر: