کد خبر: ۲۰۸۶۵۶
تاریخ انتشار: ۱۷ مهر ۱۳۹۶ - ۱۱:۵۳
با آغاز فصل پاییز و همزمان با سرد شدن هوا، وسایل گرمایشی به یکی از پرکاربردترین وسایل در اماکن عمومی تبدیل شده که در صورت رعایت نکردن نکات ایمنی مشکل ساز خواهد شد.
به گزارش گروه وبگردی 20:30؛   سرما پاییز امسال زودتر از سال های گذشته روی خود را نشان داد و این سرما زودرس باعث استفاد زودهنگام از وسایل گرمایشی شده است.وسایلی که در صورت عدم رعایت نکات ایمنی مشکلات عدیده ای را برای خانواده ها ایجاد خواهد کرد.
 
زمان نصب وسایل گرمایشی باید در ابتدا مسیر دودکش را مورد بررسی قرار داد و از کلاهک H استفاده شود تا از انتشار گاز کربن دی اکسید جلوگیری شود و اکسیژن مورد نیاز برای سوخت و ساز تامین شود.
 
دودكش وسايل گازسوز در محل عبور از شيشه‌هاي پنجره نبايد مستقيم با شيشه در تماس باشد و اگر بنا بر شرایط این اتفاق افتاد بايد دارای حداقل يك متر ارتفاع عمودی، از محل خروج از پنجره باشد، برای دودکش های توکار نیز باید ارتفاع بدنه آن حداقل يک متر از سطح پشت بام بالاتر باشد.
 
همچنین هر ساله و پیش از استفاده از وسایل گرمایشی مسير دودكش‌ها را با يك وزنه و طناب محكم از پشت‌بام تا محل دريچه و مبدأ دودکش كنترل کنيد تا از باز بودن آن به‌طور کامل مطمئن حاصل کنید.
 
موارد دیگر می توان به خودداری از اتصال دو یا چند وسیله گازسوز به یک شیلنگ گاز اشاره کرد و یا در کنار آن به این نکته نیز توجه کنید که طول شیلنگ بخاری نباید از یک و نیم متر بیشتر باشد، دو سر آن باید مجهز به بست فلزی باشد، چنانچه روی آن حالت ترک خوردگی وجود دارد آن را تعویض نمایند و یا می توانید از کف برای امتحان نشت گاز استفاده کنید.
 
برای انتخاب وسایل گرمایشی باید بدانید پکیج و رادیاتور در واحدهای کمتر از ۷۰ متر توصیه نمی شود و تنها در واحدهای بزرگ پکیج وسیله گرمایشی مناسبی است، اگر قصد خرید پکیج در واحدهای کوچک تر از 70 متر را در نظر دارید بهتر است از پکیج های نوع فن دار استفاده شود و در خارج ازمحل زندگی نصب شود که خطر تولید گاز در داخل منزل را نداشته باشد.

منبع:میزان
 
انتهای پیام/
نام:
ایمیل:
* نظر: