کد خبر: ۲۰۸۶۱۰
تاریخ انتشار: ۱۶ مهر ۱۳۹۶ - ۱۶:۰۲
یک کارشناس مسائل سیاسی ادبیات دونالد ترامپ را در قبال توافق هسته ای فرار رو به جلو دانست و گفت:ادبیاتی که ترامپ علیه جمهوری اسلامی ایران استفاده می کند نه قابل تفسیر است نه قابل اثبات بلکه فرار رو به جلو می باشد.
به گزارش گروه وبگردی 20:30؛ سید جلال فیاضی اظهار داشت: بالاترین پیش بینی درباره اقدامات ضد برجامی ترامپ آن چیزی است که در تبلیغات انتخاباتی گفته است یعنی پاره کردن برجام.
 
وی افزود: اقدام ضد برجامی ترامپ هزینه سنگینی برای آمریکا خواهد داشت و واشنگتن را در انزوای بیشتری قرار خواهد داد.
 
این کارشناس مسائل سیاسی یادآور شد: اگر آمریکا در گذشته می توانست با همراهی اروپا ائتلاف ضد ایرانی تشکیل دهد امروز دیگر از چنین توانی برخوردار نیست و در صورت نقض برجام کشورهای اروپایی را در مقابل خود می بیند.
 
وی با بیان اینکه اظهارات ضد برجامی ترامپ مصرف داخلی و تبلیغاتی دارد تا عملیاتی گفت: قطعا جمهوری اسلامی ایران اقدامات ضد برجامی رئیس جمهوری آمریکا را بی پاسخ نمی گذارد و ایران بر اساس منافع ملی خود تصمیمات لازم را اتخاذ خواهد کرد.
 
آقای فیاضی تاکید کرد:جمهوری اسلامی ایران اگر احساس کند برجام عملا متوقف شده است در کوتاه ترین زمان ممکن می تواند به دوره قبل از توافق هسته ای برگردد.
 
وی افزود:بازگشت احتمالی ایران به دوره قبل از برجام سرعت کشورمان برای دستیابی به فناوری صلح آمیز هسته ای را افزایش و با سرعت زیادی اهداف هسته ای دنبال خواهد شد.

منبع:جام جم

برچسب ها: ترامپ ، برجام
نام:
ایمیل:
* نظر: