کد خبر: ۲۲۱۰۳۷
تاریخ انتشار: ۱۸ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۱:۰۱
راهپیمایی روز جهانی قدس با حضور پر شور پایتخت نشینان برگزار شد.
راهپیمایی روز قدس همزمان با سراسر کشور در تهران آغاز شدبه گزارش گروه وبگردی 20:30؛  راهپیمایی روز جهانی قدس از دقایقی پیش در تهران  آغاز شد.

مردم سراسر کشور امروز بار دیگر با حضور پر شور و حماسی خود در راهپیمایی قدس از استکبار جهانی اعلام انزجار می کنند و در حمایت از مردم ستم دیده جهان به ویژه فلسطین با مشت های گره کرده شعار مرگ برآمریکا و مرگ بر اسرائیل سرخواهند داد.

 

 

10:30 فرعون امروز، آمریکا و رژیم صهیونیستی است

میدان آزادی، اولین ایستگاه اتوبوس‌های تندرو به سمت میدان انقلاب، به ایستگاه که رسیدم اتوبوس رفت، جمعیتی لحظه به لحظه به ایستگاه وارد می‌شوند تا جای گروه قبلی که با اتوبوس قبل رفته بودند را پر کنند، پنج دقیقه بعد اتوبوس بعدی می‌آید، آخرین جمعه ماه مبارک رمضان را درک می‌کنیم، اما گویی روز یکشنبه یا چهارشنبه است، به خصوص حد فاصل آزادی تا انقلاب.

روز گذشته وزیر اطلاعات از انهدام تروریست‌هایی در غرب کشور خبر می‌دهد که قصد خراب کاری در روز قدس را داشته اند، در خیابان آزادی به فاصله پنجاه متر نیرو‌های انتظامی، وظیفه امنیت مراسم را به‌عهده می‌گیرند. تقاطع انقلاب به جمهوری را بسته اند و اتوبوس مسیرش را از خیابان جمهوری اسلامی ادامه می‌دهد، تقاطع کارگر- انقلاب می‌ایستد، همه جمعیت داخل اتوبوس پیاده می‌شوند، همه به یک سمت می‌روند، چنانکه گویی همه به میعادگاهی معین در حرکت‌اند. کسانی که تا چند لحظه پیش به سختی داخل اتوبوس کنار هم ایستاده بودند در میان جمعیت خیابان کارگر به سمت میدان انقلاب، ناپدید می‌شوند، ساعت دقیقا 10:30 دقیقه است، تازه فهمیدم که خیلی دیر رسیده‌ام!

گوشه‌ای خلوت پیدا می‌کنم، کودک و پدری نظرم را به خودش جلب کرده، در کنار پلاکارد‌هایی که مردم بر میدارند او و پدرش پلاکارد «فرعون امروز، آمریکا و رژیم صهیونیستی است» را انتخاب کرده اند؛ آری بی شباهت نیست استکبار فرعون و زیاده خواهی‌های او با کار امروز هم نوعانشان از آمریکا و اسرائیل.

بی شباهت نیست احوالاتش وقتی که او مردمی را به بندگی و بردگی کشیده و آنها را ضعیف نگاه داشته بود تا جسارت‌ها را در نطفه خفه کند، کودکان را می‌کشت و به زنان هم رحم نمی‌کرد.

همانطور که برای فرعونیان پشتیبانی از جنس خودشان وجود دارد، لشگر مومنان هم از یکدیگر دفاع می‌کنند و چه شیرین است وعده پروردگار که باطل زیر پرچم حق به ناچار تسلیم خواهد شد! و او از وعده هایش هرگز تخلف نخواهد کرد.

 

10:34 همه برای فلسطین آمدند

هنوز ساعاتی به آغاز رسمی راهپیمایی روز جهانی قدس باقی مانده بود که مردم روزه‌دار تهرانی خود را به مسیر‌های تعیین شده این مراسم رسانده بودند.

خیابان‌های منتهی به مسیر‌های تعیین شده راهپیمایی روز جهانی قدس پر ترافیک و شلوغ بود، اما این ترافیک با ترافیک روزهای عادی پایتخت تفاوت زیادی دارد چراکه پایتخت نشینان این بار برای حمایت از مظلومیت فلسطین به خیابان‌ها آمدند.

راهپیمانان هر کدام خود را به نحوی به راهپیمایی می‌رساندند، اتوبوس، مترو و اتومبیل‌های شخصی مملوء از روزه دارانی بود که پای کار فلسطین آمدند؛ مردم از همه قشر و سنی خیابان‌ها را با قدم‌های استوار طی می‌کردند و خود را به دانشگاه تهران می‌رسانند.

عده‌ای نیز قبل از آغاز رسمی راهپیمایی خود را به دانشگاه تهران رسانده و از ورودی‌های دانشگاه به سمت محل سخنرانی و نماز جمعه حرکت می‌کنند.

آتش نشانی، نیرو‌های امدادی و نیروی انتظامی از ساعات قبل از آغاز رسمی مراسم در بین مسیر‌های راهپیمایی مستقر شده‌اند.

مردم روزه دار تهرانی با سر دادن شعار‌های "مرگ بر آمریکا"، "مرگ بر اسرائیل"، "فلسطین پیروز است، اسرائیل نابود است"، انزجار خود را نسبت به سال‌ها جنایت رژیم صهیونیستی اعلام کردند، آنها همچنین با در دست داشتن تابوت رژیم صهیونیستی به نابودی قطعی این رژیم تا سال ۲۰۴۰ میلادی تاکید کردند.

راهپیمانان روز جهانی قدس با در دست داشتن پرچم کشور‌های عراق، سوریه و حزب الله لبنان بر حمایت از جبهه مقاومت پافشاری می‌کنند.

*********

راهپیمایی در تمام مســیـرهای دهـگانه زیر به سمت میعادگاه نماز جمعه (دانشگاه تهران) با حضور امت قدرشناس و همیشه در صحنه، در حال برگزاری است.

مسیر شماره 1: مسجد امام حسین(ع)، میدان امام حسین، خیابان انقلاب،‌دانشگاه تهران

مسیر شماره 2: مسجد جامع ابوذر، خیابان ابوذر، خیابان شهید برادران حسنی(قلعه مرغی)،‌خیابان قزوین، خیابان کارگر،‌ میدان انقلاب، دانشگاه تهران

مسیر شماره3: مسجد دارالسلام،‌ میدان منیریه، خیابان ولیعصر، خیابان انقلاب، دانشگاه تهران

مسیر شماره4: مسجد امام زمان(عج)، خیابان آزادی، تقاطع خیابان بهبودی، میدان انقلاب،‌دانشگاه تهران

مسیر شماره5: مسجد حضرت ابوالفضل(ع)، میدان توحید،‌خیابان آزادی،‌میدان انقلاب، دانشگاه تهران

مسیر شماره6: مسجد حضرت مهدی(عج)،‌خیابان ستارخان،‌میدان توحید،‌ خیابان توحید،‌ خیابان آزادی، میدان انقلاب،‌ دانشگاه تهران

مسیر شماره7: مسجد الجواد (ع)، میدان هفتم تیر، خیابان کریم‌خان، میدان ولیعصر(عج)،‌بلوار کشاورز، دانشگاه تهران

مسیر شماره8: مسجد امام جعفر صادق(ع)، فلکه اول صادقیه،‌خیابان ستارخان، خیابان توحید، خیابان آزادی، میدان انقلاب،‌ دانشگاه تهران

مسیر شماره9: مسجد حضرت امیر(ع)، خیابان کارگر شمالی، میدان انقلاب، دانشگاه تهران

مسیر شماره 10: مسجد جامع رسول اکرم(ص)، تهرانسر،‌بلوار شاهد، بلوار تهرانسر، میدان کمال الملک، بزرگراه شهید لشگری،‌خیابان آزادی،‌خیابان انقلاب، دانشگاه تهران.

برای مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک کنید

نام:
ایمیل:
* نظر: