کد خبر: ۲۰۷۲۲۸
تاریخ انتشار: ۲۲ شهريور ۱۳۹۶ - ۱۰:۵۳
نان یکی از غذا های پرطرفدار در کشور ما است. اکثر نان ها با استفاده از آرد سفید و با دمایی بالاتر از ۴۰۰ درجه پخته شود که فقط باعث تولید قند می شود. یعنی با خوردن نان مقدار زیادی قند وارد بدن خود می کنیم.
به گزارش گروه وبگردی 20:30؛   نان یکی از غذا های پرطرفدار در کشور ما است. اکثر نان ها با استفاده از آرد سفید و با دمایی بالاتر از ۴۰۰ درجه پخته شود که فقط باعث تولید قند می شود. یعنی با خوردن نان مقدار زیادی قند وارد بدن خود می کنیم. جالب است بدانیم که قندی که از طریق میوه ها مصرف می کنیم به دلیل داشتن انواع ویتامین سریع وارد چرخه متابولیسم شده و به انرژی تبدیل می شود.

اما قند بدون ویتامین، مستقیما به چربی تبدیل شده و باعث افزایش وزن و تجمع چربی ها در بدن به خصوص شکم و پهلو می شود. مصرف این گونه نان و قند های بدون ویتامین علاوه بر افزایش وزن منجر به بیماری های کبدی شده و در دراز مدت باعث ایجاد بیماری کبد چرب می شود.
 
مصرف نان در گذشته نان سنگگ به عنوان سالم ترین نان شناخته شده بود چرا که بر روی سنگ ها و ریگ های داغ پخته می شود اما امروزه با عوض کردن تنور ها و پخت این نان ها توسط حرارت از بالا و سطح فلزی آن را به نامرغوب ترین نان تبدیل کرده است.
  
قند های بدون ویتامین دقیقا مثل قند و شکر دارای انرژی بالایی هستند اما برخلاف آن ها به چرخه متابولیسم وارد نشده و در بخش های مختلف بدن به صورت چربی اضافی جمع می شوند. قند نان های سفید یکی از علل اصلی دیابت , فشار خون بالا , ناتوانی های تنفسی است. در غیاب ویتامین , اکسیژن , به رادیکال های آزاد تبدیل شده و آسیب هایی جدی به اندام های بدن می رساند.  همچنین این قند ها باعث ایجاد بیماری هایی مانند بیماری های صفرا , کبد , انواع سرطان از جمله سینه و پروستات می شوند.
 
خیلی راحت تا افزودن ویتامین B در کارخانه به آرد نان های سفید مثل نان تافتون , نان لواش, سنگگ و بربری می توان از بسیاری از این مسائل جلوگیری کرد.
منبع: زوم تک
برچسب ها: نان ، مضرات نان
نام:
ایمیل:
* نظر: