کد خبر: ۲۰۷۱۲۴
تاریخ انتشار: ۲۰ شهريور ۱۳۹۶ - ۱۹:۳۳
آیا نگهداری حیوانات خانگی در واحدهای مسکونی ممنوع است؟ کارشناسان وکیل‌آنلاین به این پرسش پاسخ داده‌اند. ب
به گزارش گروه وبگردی 20:30؛    پرسش مخاطب وکیل‌آنلاین درباره برخورد قانونی با نگهداری حیوانات در املاک مسکونی این است:
سلام. در باره نگهداری سگ در یکی از واحدهای آپارتمان که همسایه هم هستیم، چه شکایتی تنظیم باید کرد؟
 
پاسخ کارشناسان وکیل‌آنلاین: بر اساس تبصره ماده ۳ آیین نامه اجرایی قانون تملک آپارتمان‌ها، نگهداری حیوانات در مشاعات آپارتمان‌ها مثل راه پله، پشت بام و پارکینگ ممنوع است. در خصوص نگه داری حیوانات در قسمت‌های اختصاصی (در داخل واحد آپارتمانی)، صرفا در صورتی که اقدام همسایه، نوعی تهدید علیه سلامت ساکنین باشد یا آنکه نگهداری حیوان سبب سلب آسایش همسایه‌ها شود، امکان شکایت وجود دارد. مانند آنکه در نیمه شب صدا‌های نامتعارف از حیوان ایجاد شود.
در این حالت اگر آپارتمان دارای مدیر ساختمان است، وی می‌تواند با در دست داشتن صورت جلسه‌ای که حاوی شرح موضوع مزاحمت ناشی از نگه داری حیوان است به دادسرای محل وقوع ملک خود مراجعه نموده و خواستار رسیدگی قضایی شود. در غیر این صورت، همسایه‌ها نیز می‌توانند راسا نسبت به پیگیری شکایت خود اقدام نمایند.

منبع:میزان
نام:
ایمیل:
* نظر: