کد خبر: ۲۰۵۴۵۳
تاریخ انتشار: ۲۱ مرداد ۱۳۹۶ - ۱۶:۳۴
عملیات امدادرسانی به مناطق سیل‌زده خراسان‌رضوی همچنان ادامه دارد و استاندار با حضور در این مناطق، از روند امدادرسانی به سیل‌زدگان بازدید کرد.
به گزارش گروه وبگردی 20:30؛  بارندگی‌های روز اخیر در استان خراسان‌رضوی سبب سیلاب در برخی مناطق استان از جمله کلات شد و در این میان عده‌ای نیز مفقود شدند و متاسفانه تعدادی جان خود را از دست دادند.

از نخستین ساعات وقوع سیلاب، تلاش‌ها و امدادرسانی‌ها از سوی نهادهای ذیربط در استان خراسان‌رضوی همچون هلال‌احمر، مدیریت بحران استانداری خراسان‌رضوی آغاز شد و عملیات امدادرسانی همچنان نیز ادامه دارد.

حضور استاندار خراسان‌رضوی در مناطق سیل‌زده

علیرضا رشیدیان، استاندار خراسان‌رضوی که در ساعات اولیه سیل شهرستان‌های کلات و درگز در محل مناطق سیل‌زده حاضر شده است، در این زمینه اظهار داشت: شورای مدیریت بحران شهرستان‌ها در حال آماده‌باش است. روند کار امداد و نجات و جستجو طی شب گذشته تاکنون به طور مستمر ادامه یافته و وقفه‌ای در این عملیات ایجاد نشده است.

وی بیان کرد: همچنین 450 نفر از گرفتاران در سیل اسکان یافتند. همه نیازهای مربوط به تغذیه و اقامت آنها در شهرستان‌های کلات و درگز تامین و تعداد قابل توجهی از وسایل نقلیه گردشگران هم از میان گل و لای خارج شده است.

رشیدیان ادامه می‌دهد: ارزیابی میزان خسارات در بخش‌های مسکونی، کشاورزی و زیربنایی درحال انجام است که پس از بررسی‌ها مقدار خسارات اعلام می‌شود.

امدادرسانی هلال‌احمر در مناطق سیل‌زده

مجتبی محمودی، سخنگوی جمعیت هلال احمر خراسان‌رضوی اما در این زمینه می‌گوید: عملیات امدادرسانی به مناطق سیل‌زده شهرستان‌های درگز، کلات، سرخس و نیشابور همچنان ادامه دارد.

سخنگوی جمعیت هلال‌احمر خراسان‌رضوی افزود: براساس آخرین آمار و اطلاعات 38 نفر همچنان بر اثر سیل روز جمعه مفقود هستند که عملیات جستجو برای یافتن آنها ادامه دارد.

محمودی خاطرنشان کرد: از این تعداد 25 نفر مربوط به روستاهای کلات، 12 نفر مربوط به روستاهای سرخس و یک نفر مربوط به یکی از روستاهای فریمان هستند.

نجات 9 مفقود شده سیلاب

رسول زارع، معاون هلال‌احمر خراسان‌رضوی گفت: با تلاش‌های صورت گرفته، 9 مفقود شده سیلاب روز گذشته در ارتفاعات روستای آق دربند سرخس نجات یافتند و عملیات امداد رسانی و یافتن 3 مفقود دیگر همچنان ادامه دارد.

آسیبی به میراث‌فرهنگی وارد نشده است

در همین حال، مدیرکل میراث فرهنگی خراسان‌رضوی می‌گوید: سیلاب روز گذشته آسیبی به مناطق گردشگری و میراث فرهنگی شهرستان‌های درگز و کلات وارد نیاورده است.

محمدرحیم رهنما ادامه می‌دهد: برای تردد گردشگران مشکلاتی در مسیرها ایجاد شده که با تلاش تمامی مسئولان ظرف روزهای آینده برطرف می‌شود.
منبع: تسنیم


نام:
ایمیل:
* نظر: