کد خبر: ۲۰۳۲۵۲
تاریخ انتشار: ۲۹ خرداد ۱۳۹۶ - ۰۹:۱۷
میدان دروازه خورشید اولین مقصد برای تمامی کسانیست که به مادرید سفر می کنند چرا که کیلومتر 0 نیز در این میدان واقع شده است یعنی مرکز کل کشور به حساب می آید.
به گزارش گروه وبگردی 20:30؛ اسپانیا از جمله کشورهای زیبا و دیدنی اروپاست که جاذبه های طبیعی و تاریخی متعددی را می توان در آن یافت. اما در کنار اینکه جاذبه های مشهور و شناخته شده ای را در این کشور می شناسیم ، درباره اسپانیا چه می دانیم ؟
 


 
میدان Puerta del Sol ( دروازه خورشید) در مادرید در حقیقت مرکز کل کشور است!
میدان دروازه خورشید اولین مقصد برای تمامی کسانیست که به مادرید سفر می کنند چرا که کیلومتر 0 نیز در این میدان واقع شده است یعنی مرکز کل کشور به حساب می آید.
 
 به همین دلیل است که همیشه یکی از شلوغ ترین اماکن دیدنی در این شهر است. میدان Puerta del sol نه تنها در مرکزی ترین نقطه شهر واقع شده است بلکه در مرکز کشور نیز قرار گرفته است.
 
سنتی به نام " دوازده انگور " ، سنتی که به مناسبت سال نو برگزار می شود.
در اسپانیا وقتی مردم می خواهند سال نو را جشن بگیرند سنتی قدیمی را اجرا می کنند که آن خوردن 12 دانه انگور است که هر یک از آنها نشانگر یک ماه از سال است. آنها معتقدند این کار برایشان در سال جدید شانس بهمراه می آورد.
 
اسپانیا 45% روغن زیتون جهان را تولید می کند.
یکی از دلایل داشتن شرایط اقتصادی مناسب در اسپانیا ، تولید روغن زیتون است. روغن زیتون از جمله محصولاتیست که بیشترین فروش را در طول سال دارد. آنها روغن زیتون را " طلای مایع" می نامند. تقریبا به طور متوسط هر اسپانیایی سالانه 14 لیتر روغن زیتون مصرف می کند.
 
زبان اسپانیایی دومین زیبان مشهور دنیاست.
زبان اسپانیایی توسط بیش از 410 میلیون نفر صحبت می شود و همین موجب شده تا دومین زبان مشهور دنیا بعد از زبان انگلیسی باشد. وجود لغت "ال" در زبان اسپانیایی از عرب ها گرفته شده است. بسیاری از لغات اسپانیایی نیز با ال شروع می شود نظیر Almeria ، Amhamra و موارد دیگر.
 
سرود ملی اسپانیا هیچ لغتی ندارد.
همانند سایر کشورها که سرود ملی دارند ، اسپانیا نیز دارد. اما با این تفاوت که در سرود ملی اسپانیا هیچ لغتی به کار نمی رود و همین یکی از نکات جالب و منحصر به فرد این کشور است.
 
 
منبع:لست سکند
 
انتهای پیام/
نام:
ایمیل:
* نظر: