کد خبر: ۲۰۳۲۴۵
تاریخ انتشار: ۲۸ خرداد ۱۳۹۶ - ۱۵:۳۸
تابستان که می شود اسم یک بیماری بیش از هر زمان دیگری به گوش می خورد؛ گرمازدگی. مشکلی که تبعات آزاردهنده بسیاری از جمله اسهال به دنبال دارد. به صورت طبیعی هر فردی از گرفتار شدن در چنین شرایطی عذاب می کشد؛ اما آیا می توان فوایدی برای مشکلاتی از این دست قائل شد؟ آیا اسهال به بدن ما کمک می کند؟
به گزارش گروه وبگردی 20:30؛ اگر شما جزء آن دسته افرادی هستید که در طول سال چندین بار به اسهال دچار می شوند و همیشه از عذاب آور بودن آن صحبت می کنند؛ باید بدانید که همین مشکل گاهی غیرقابل کمک بسیاری به سلامت شما می کند. شاید قدری عجیب به نظر برسد؛ ولی آخرین تحقیقات دانشمندان نشان داده است: اسهال می تواند مانع ابتلا به بسیاری از بیماری ها شود.
 
در برخی موارد اسهال می تواند نشانه ای از یک بیماری خطرناک باشد؛ نشانه ای که در تشخیص زود هنگام آن نقش شایانی ایفا می کند. از طرف دیگر، در چنین مواقعی بسیاری از میکروب هایی که در بدن ایجاد شده اند و به عفونت های خاموش بدل شده اند خارج می شوند. دلایل مختلفی از جمله: مصرف بیش از حد کافئین، برخی بیماری های عفونی، مصرف برخی داروها و الکل می تواند زمینه ساز ابتلا به اسهال شود.
 
فارغ از علت ابتلا به اسهال، این مشکل می تواند مانع از تجمع نوعی خاص از باکتری موسوم به پاتاگون در بدن شود و روده را از وجود آن پاک کند. بنابراین، اسهال با وجود تمامی درد و سختی که به انسان تحمیل می کند نقش کلیدی در پاکسازی دیواره های روده ایفا می کند.
 
منبع: شفقنا زندگی
 
انتهای پیام/
نام:
ایمیل:
* نظر: