کد خبر: ۲۰۳۲۰۵
تاریخ انتشار: ۲۷ خرداد ۱۳۹۶ - ۱۹:۵۶
رئیس اداره نظارت بر مواد غذایی و آشامیدنی با منشأ گیاهی سازمان غذا و دارو گفت: طبیعتا وقتی آبلیمو با افزودنی هایی ترکیب می شود، دیگر نمی توان به آن عنوان صد درصد طبیعی را اطلاق کرد.
به گزارش گروه وبگردی 20:30؛مهندس نسترن محمدی در این باره گفت: طبیعتا وقتی آبلیمو با افزودنی هایی  ترکیب می شود دیگر نمی توان به آن عنوان صد درصد طبیعی اطلاق کرد و اینکه عبارت صد در صد طبیعی برای آبمیوه خالص و غیر بازسازی شده بکار می رود و عنوان طبیعی برای محصولاتی که مواد افزودنی سنتتیک به آنها اضافه نشده باشد، کاربرد دارد و معمولا قیمت محصولات صد در صد  طبیعی گران تر هم  هست.

 

 

وی افزود: یکی از معضلات امروز ارگان های نظارتی در سراسر دنیا برخورد با تقلب در فرآورده های غذایی است؛ چراکه پیشرفت علم و بهره مندی از آن در تولید، چالشی را نیز از سوی متقلبان برای این حوزه بوجود می آورد؛ یعنی برخی ها به طمع کسب سود بیشتر، هنرشان کاهش قیمت تولید با تقلب است و البته که شناسایی این تقلب ها خیلی هم سهل نیست.

 

 

محمدی اظهار داشت: اما با همه این تفاسیر، نظارت سازمان غذا و دارو بر تولیدکنندگان مستمر است و دستگاه های نظارتی مانند ما  اهتمام خود را در مبارزه با متخلفان و متقلبانی قرار می دهند که به انحاء مختلف می خواهند از نظارت ها بگریزند.

 

 

رئیس اداره نظارت بر مواد غذایی و آشامیدنی با منشأ گیاهی سازمان غذا و دارو افزود: البته در برخی موارد هم افراد غیرمسئول و ناآگاه مطالبی مطرح می کنند با این توجیه که  آبلیموهای موجود در بازار از مواد شیمیایی ساخته شده اند و آبلیمو نیستند و با این چنین اظهاراتی موجب تشویش اذهان می شوند، اما به پشتوانه نظارت های جدی  معاونت های غذا و داروی دانشگاه های علوم پزشکی سراسر کشور به عنوان مجریان سیاست های کلان سازمان غذا و دارو، نباید بر آنها وقعی نهاد و سخنان شان را جدی تلقی کرد.

 

 

بنابر اعلام روابط عمومی سازمان غذا و دارو، محمدی افزود: از جمله  وظایف سازمان غذا و دارو اتخاذ تدابیری است که بواسطه آن مردم از صحت و سلامت فرآورده های غذایی  اطمینان حاصل کنند؛ به همین دلیل توصیه اساسی ما توجه مردم به نشان سازمان غذا و دارو و پروانه بهداشتی در بسته بندی فراورده های غذایی است.

ایسنا

 

برچسب ها: آبلیمو ، طبیعی
نام:
ایمیل:
* نظر: