کد خبر: ۲۰۳۱۸۰
تاریخ انتشار: ۲۷ خرداد ۱۳۹۶ - ۱۰:۵۵
ویزای A: در این ویزا، مسافر نمی تواند از فرودگاه بیرون برود و فقط می تواند در یکی از فرودگاه های عضو شینگن، پرواز خود را عوض کند. به این ویزا، ویزای ترانزیت هم می گویند.
به گزارش گروه وبگردی 20:30؛ طبق قراردادی که میان کشورهای اروپایی در سی سال پیش امضا شد، می توان آزادانه و بدون هیچ محدودیتی به همه ی کشورهای عضو اتحادیه ی اروپا که عضو پیمان شینگن هم هستند، معمولا به مدت ۳ ماه سفر کرد. ویزای شینگن می تواند توسط هر کشوری که عضو پیمان شینگن است صادر شود.
 
 در واقع با این ویزا به این چند کشور عضو اتحادیه ی شینگن که عبارتند از: اتریش، بلژیک،چک،مجارستان، فرانسه، آلمان، هلند، ایتالیا و… به طور کلی تعداد ۲۶ کشور، میتوان سفر کرد.
 
اما باید بدانید چند کشو اروپایی عضو این پیمان نیستند مثل: انگلیس، بلغارستان، رومانی، کرواسی و … . در ادامه برای داشتن اطلاعاتی بیشتر با ما همراه باشید.
 
انواع ویزای شینگن را بشناسید
با مشخص شدن هدف شما از سفر به کشورهای عضو ششینگن، یکی از ۴ ویزای زیر برایتان صادر می شود:
ویزای A: در این ویزا، مسافر نمی تواند از فرودگاه بیرون برود و فقط می تواند در یکی از فرودگاه های عضو شینگن، پرواز خود را عوض کند. به این ویزا، ویزای ترانزیت هم می گویند.
ویزای B: در ویزای نوع B که به آن ویزای عبور هم می گویند، فرد می تواند از فرودگاه خارج شود و از کشور عضو شینگن از طریث زمینی، خودش را به کشور غیر شینگن برساند.
ویزای C : ویزای c همان ویزای پر طرفدار توریستی است.
ویزای D: این نوع ویزا معمولا بیشتر مورد استفاده تجار است و ویزای بلند مدت محسوب می شود. البته این ویزا برای ازدواج، تخصیل و یا اشتغال نیست.
 
چه کشورهایی راحت تر ویزای شینگن می دهند؟
اصولا کشورهای توریست پذیری مثل فرانسه، اتریش، هلند و آلمان، راحت تر به ایرانی ها ویزا می دهند و بر عکس کشورهای اروپای شرقی مانند مجارستان، سخت تر ویزا می دهند. بر اساس آماری که از اکونومیست در سال ۲۰۱۱ منتشر شد، کشور فرانسه، بیشترین ویزای شینگن را در اختیار متقاضیانش قرار داده است.
 
 
منبع:برترینها
 
انتهای پیام/
نام:
ایمیل:
* نظر: