کد خبر: ۲۰۳۱۵۳
تاریخ انتشار: ۲۶ خرداد ۱۳۹۶ - ۱۶:۱۱
امنیت مودم‌ وای‌فای موضوع بسیار مهم و قابل اهمیتی است. چرا که اگر شما موارد امنیتی را برای مودم خود اعمال نکنید، هکرها می توانند مودم شما را به آسانی هک کنند، از اینترنت شما استفاده نمایند و به آسانی به برخی از اطلاعات شما دسترسی پیدا کنند. در این مقاله آموزشی به شما یاد می دهیم که چگونه شبکه خود را از لیست شبکه های قابل دسترس حذف کنید.
به گزارش گروه وبگردی 20:30؛ پنهان کردن SSID، به این معنا است که وقتی کسی شبکه های وایرلس موجود و قابل دسترس را جستجو می کند، شبکه شما نمایش داده نمی شود. این موضوع امنیت مودم شما را افزایش می دهد و امکان هک شدن آن را کاهش می دهد. در حقیقت با این کار شما مانع از دسترسی افراد برای تلاش به اتصال شبکه وای‌فای خود می شوید. این راه هک شدن مودم شما را غیرممکن نمی کند، بلکه تنها باعث می شود وقتی هکر ها شبکه های موجود را جستجو می کنند، شبکه شما برای آن ها نمایش داده نشود. در حقیقت احتمال هک شدن مودم شما، با این روش پایین می آید.
ما توصیه می کنیم این کار را برای افزایش امنیت مودم خود انجام دهید. برای پنهان کردن SSID در گام نخست باید آی‌پی‌ آدرس مودم خود را در نوار آدرس مرورگر وارد کنید. معمولا آدرس آی‌پی مودمها ۱۹۲.۱۶۸.۱.۱ و یا ۱۹۲.۱۶۸.۰.۱ است. اگر هیچ یک از دو آدرس بالا، آدرس آی‌پی مودم شما نبود، برای بدست آوردن آدرس آی‌پی مودم خود کافی است عبارت router brand] home address] را در گوگل جستجو کنید. اکنون می توانید آدرس آی‌پی مودم خود را به آسانی پیدا کنید.


پس از وارد کردن آدرس آی‌پی مودم، برای شما صفحه‌ای نمایش داده می ‌شود که باید نام کاربری و پسورد مودم را وارد کنید و بر روی گزینه Ok کلیک نمایید.
حال از صفحه نخست، وارد بخش تنظیمات مودم (Wireless Settings) شوید. پس از آن باید به قسمت امنیت مودم خود ورود کنید. این قسمت معمولا با عبارت Advanced Security Settings یا Security Settings نمایش داده می شود.

پس از ورود به این قسمت،  SSID ها را خواهید دید. بعضی مودم ها دو باندی هستند، در این صورت باید برای مودم های ۲.۴ گیگاهرتز و۵.۰ گیگاهرتزی این کار را جداگانه انجام دهید.

روی یکی از باند ها کلیک کنید، گزینه Disable را انتخاب نمایید و پس از آن روی Apply کلیک کنید. برای باند بعدی هم همین کار را تکرار کنید.

اکنون در لیست شبکه های موجود در هنگام جستجو، شبکه شما نمایش داده نمی شود. این کار امنیت مودم شما را افزایش می دهد.

برای بازگرداندن شبکه خود در لیست شبکه های موجود در هنگام جستجو باید مراحل بالا را مجدد تکرار کنید. فقط این بار پس از کلیک بر روی SSID، گزینه Enable را انتخاب و بر روی Apply کلیک کنید.

منبع: کلیک

انتهای پیام/
برچسب ها: مودم ، وای فای ، هکرها ، شبکه
نام:
ایمیل:
* نظر: