کد خبر: ۲۰۳۱۲۱
تاریخ انتشار: ۲۵ خرداد ۱۳۹۶ - ۱۸:۵۲
رئیس پلیس لندن اعلام کرد که هیچ سرنخی وجود ندارد که نشان دهد آتش‌سوزی برج گرنفل یک رویداد تروریستی بوده است.
به گزارش گروه وبگردی 20:30؛رئیس پلیس لندن اعلام کرد که هیچ سرنخی وجود ندارد که نشان دهد آتش‌سوزی برج گرنفل یک رویداد تروریستی بوده است.

به نقل از خبرگزاری آسوشیتدپرس، دست کم ۱۷ نفر در این آتش سوزی جان خود را ازدست داده‌اند و مقامات پلیس از احتمال افزایش شمار کشته‌ها خبر می دهند.

شبکه خبری بی.بی.سی نیز در گزارشی گفت: شمار زیادی از ساکنان ساختمان مسکونی بیست وچهار طبقه‌ای که در اوایل روز چهارشنبه ۱۴ ژوئن (۲۴ خرداد) دچار آتش سوزی شد، همچنان مفقود هستند.

براساس گزارش‌ها، نیروهای آتش نشانی تمام شب گذشته در صدد اطفا این حریق بودند.

ترزا می، نخست وزیر بریتانیا گفته است که تحقیقات کامل در این مورد انجام می‌شود.

آتش سوزی در "برج گرنفل" در غرب لندن از روز گذشته آغاز و ماموران آتش نشانی با بیش از چهل دستگاه خودرو از پایگاه‌های مختلف شهر برای خاموش کردن آتش به این محل اعزام شدند.

گفته شده که حدود ۶۰۰ نفر در این ساختمان ۲۴ طبقه سکونت داشتند.

براساس گزارش‌ها، شعله‌های آتش همچنان از داخل این برج دیده می‌شود و نیروهای آتش نشان طبقه به طبقه در تلاش برای خاموش کردن آتش و یافتن ساکنان هستند.

۳۴نفر از ساکنان این ساختمان در بیمارستان بستری شده‌اند که حال ۱۸ نفر از آن ها وخیم گزارش شده است.

حدود ۱۲۰ آپارتمان در این برج ۲۴ طبقه وجود داشت.

دلیل آتش سوزی هنوز مشخص نشده است. سوالی که وجود دارد این است که چه عاملی باعث شعله ور شدن سریع آتش و سرایت آن به تمام ساختمان شده است.

دهها نفر بی خانمان این حادثه شب گذشته را در کلیساها، مراکز ورزشی و مراکز دیگری که برای اسکان حادثه دیدگان برپا شده بود، سپری کردند.

در طول شب گذشته مردم با اهدای غذا، لباس و پتو به افرادی که خانه هایشان در این آتش سوزی سوخته، کمک کردند.

به گفته خبرنگار بی بی سی مواد بکار رفته در نمای این ساختمان حاوی نوعی پلی اتیلین بوده که ماده اصلی آن پلاستیک است. در حالی که باید از موادی استفاده شود که جلوی آتش مقاومت داشته باشد.

خبرنگار بی بی سی همچنین گفته که مشابه این مواد پیشتر در ساختمان‌های مرتفع در فرانسه، امارات و استرالیا استفاده شده بود که این ساختمان ها دچار حریق شده بودند.

گزارش‌هایی منتشر شده که این ساختمان سال گذشته نوسازی شده بود، اما ساکنان آن در مورد نقص‌های ایمنی، از جمله به روز نبودن سیستم هشدار حریق آن اعتراض کرده بودند.

این ساختمان به شهرداری منطقه تعلق داشته، اما یک شرکت خصوصی آن را اداره می‌کرد.

شبکه های اجتماعی مملو از اخباری است که در آن ها خانواده و دوستان به دنبال گرفتن اطلاعاتی از مفقودان این حادثه هستند.
منبع:ایسنا
نام:
ایمیل:
* نظر: