کد خبر: ۲۰۱۴۷۲
تاریخ انتشار: ۲۷ ارديبهشت ۱۳۹۶ - ۲۲:۵۶
بلندترین گربه خانگی جهان در انتظار ثبت نام خود در کتاب رکوردهای گینس است.
به گزارش گروه وبگردی 20:30؛بلندترین گربه خانگی جهان با ۱۲۰ سانتی متر در انتظار ثبت نام خود در کتاب رکوردهای گینس است.

 

 

این گربه که "عمر" نام دارد با ۱۲۰ سانتی متر قد (از پوزه تا انتهای دُم) و 4 سال سن در ملبورن، استرالیا زندگی می‌کند. زمانی که "استفی هرست"، در سال ۲۰۱۳، عمر را خریداری کرد و به خانه آورد، همانند سایر بچه گربه ها، کوچک و ملوس بود. ولی رشد فزاینده قد این گربه موجب شد در شبکه‌های اجتماعی به شهرت برسد و نظر مسئولین گینس را به خود جلب کند. عمر همچنین موفق شده رکورد "مینکون"، گربه انگلیسی که پیش از این با 118 سانتی متر قد، عنوان بلندترین گربه جهان را در اختیار داشت، بشکند.

 

 

خانم هرست، مالک این گربه، دو هفته پیش اولین حساب کاربری اینستاگرام عمر را راه اندازی و تصاویری از آن را منتشر کرد. عکسهای عمر در کمتر از یک هفته بیش از ۲۷۰ هزار مرتبه به اشتراک گذاشته شد.

 

 

او اظهار داشت: معرفی عمر در رسانه‌های استرالیا، آن را به گربه‌ای معروف تبدیل کرده است.

 

 

خانم هرست درباره دستور غذایی گربه خانگی اش گفت: عمر معمولا ساعت ۵ صبح از خواب بیدار می‌شود. برای صبحانه چند قاشق غذای خشک گربه می‌خورد؛ سپس در اطراف خانه و حیاط بازی می‌کند و یا روی ترامپولین چرت می‌زند. برای شام هم یک تکه (استیکی) گوشت خام کانگورو که مخصوص انسان‌ها تهیه می‌شود، می‌خورد. گوشت کانگورو تنها خوراکی است که بسیار لذت می‌برد.

 

 

وی ادامه داد: عمر در حال حاضر ۱۴ کیلو وزن دارد و در آغوش نگه داشتن آن بسیار دشوار است.

 

 

عمر به کارهایی همچون باز کردن درهای کابینت آشپزخانه و کمد و همچنین کشیدن پرده حمام علاقه دارد. مسئولین گینس تا ۱۲ هفته آینده نتیجه ثبت رکورد "عمر" را اعلام می‌کنند.


جام نیوز

برچسب ها: بلند ، گربه ، جهان
نام:
ایمیل:
* نظر: