کد خبر: ۱۹۹۳۷۱
تاریخ انتشار: ۳۱ فروردين ۱۳۹۶ - ۱۵:۱۸
با گذشت چند سال از ورود اینستاگرام به ایران بازیگران و هنرمندان با افتتاح صفحه‌های خود توانستند به سرعت در بین مردم محبوب شوند و بیشترین تعداد فالوور را به خود جذب نمایند.


به گزارش گروه وبگردی 20:30؛با گذشت چند سال از ورود اینستاگرام به ایران بازیگران و هنرمندان با افتتاح صفحه‌های خود توانستند به سرعت در بین مردم محبوب شوند و بیشترین تعداد فالوور را به خود جذب نمایند.

منظوم: می‌توان به جرات اینستاگرام را محبوب‌ترین شبکه اجتماعی مجازی بین هنرمندان ایرانی و یکی از محبوب‌ترین‌ اپلیکیشن‌ها در بین مردم ایران دانست. با گذشت چند سال از ورود این رسانه به ایران بازیگران و هنرمندان با افتتاح صفحه‌های خود توانستند به سرعت در بین مردم محبوب شوند و بیشترین تعداد فالوور را به خود جذب نمایند. در اینفوگرافی زیر به بررسی دو فاکتور مهم پرداخته‌ایم: ابتدا ۱۰ تا از محبوب‌ترین هنرمندان اینستاگرام را بر اساس تعداد فالوور لیست کرده‌ایم، و سپس تعداد لایک پستی که توانسته بیشتر تعداد لایک را دریافت کند را به عنوان مولفه دوم در نمودار قرار داده‌ایم. بدین ترتیب میزان تعامل مردم با هر یک از این ده نفر نیز بر اساس تعداد لایک‌شان سنجیده شده‌است.

مقایسه لایک های محبوب ترین هبازیگران اینستاگرام

بیشترین تعداد لایک برای کدام هنرمند است؟

با مقایسه میزان لایک‌های ۱۰ هنرمند محبوب ایسنتاگرام می‌توان به نتایج جالب توجهی رسید:

با آن که ترانه علیدوستی به لحاظ  تعداد فالوور در جایگاه ششم ایستاده است اما پست‌هایش بیشترین آمار لایک را دارا هستند.

بهنوش بختیاری که قبل از بستن صفحه‌اش مدت‌ها رکورددار تعداد فالوور را در بین ایرانی‌ها دارا بود با عدم استقبال لایک پست‌هایش مواجه است. بیشترین پست لایک شده وی با بهرام رادان برابری می‌کند با آن‌که بختیاری نزدیک به دو برابر رادان فالوور دارد.

مهناز افشار در حال حاضر رکورددار بیشترین فالوور در بین هنرمندان است، بیشترین لایک برای یک پست وی چیزی در حدود ۲۵۱۸۸۰ نفر است که با یک محاسبه ساده می‌توان نتیجه گرفت در بهترین حالت تنها ۴.۳۶  درصد فالوورهای افشار، پست‌های وی را پسند می‌نمایند.

ترانه علیدوستی بهترین آمار لایک را در بین هنرمندان داراست که با محاسبه درصد لایک‌هایش در بهترین حالت، به عدد ۱۰ درصد می‌رسیم.

با مقایسه این آمار می‌توان نتیجه گرفت که یا هنرمندان ایرانی به اندازه تعداد فالوورهایشان محبوب نیستند یا آن‌که این فالوورها واقعی نمی‌باشند و یا پست‌ها و صفحه‌های مجازی این هنرمندان و بازیگران به اندازه کافی برای مردم جذاب نیست.

منبع:فردا
نام:
ایمیل:
* نظر: