کد خبر: ۱۹۹۳۰۱
تاریخ انتشار: ۳۰ فروردين ۱۳۹۶ - ۱۵:۰۱
این جزیره ی کوچک و دورافتاده در دریای فیلیپین واقع شده و حتی تصور اینکه که ساکنان آن چگونه از پس زندگی و کار کردن بر روی آن بر می آیند بسیار سخت است.
به گزارش گروه وبگردی 20:30؛ می دانیم که امروز راحت بودن زندگی برای اکثر مردم ملاک است، با این وجود مکان هایی یافت می شوند که زندگی در آنها عملا غیر ممکن به نظر می رسد. هرچند ظاهرا برای انسان ها هیچ چیز غیرممکن نیست. در این مطلب به شما 6 مورد از این مکان ها را معرفی می کنیم. اگر همچنان بر این باور هستید که زندگی در چنین مکان هایی از معیارهای مورد نظر شما دور است، فراموش نکنید که این مکان ها به خاطر ویژگیهای خاص خود به نقاط برجسته ی گردشگری تبدیل شده اند هرچند به دسترسی به آنها به سادگی میسر نیست.

1-جزیره آتشفشانی Aogashima
در مورد زندگی بر روی یک آتشفشان چه فکر می کنید؟ این همان کاری است که ساکنان دهکده ی کوچکی در جزیره ی آتشفشانی آئوگاشیما در ژاپن مشغول بدان هستند. این جزیره ی کوچک و دورافتاده در دریای فیلیپین واقع شده و حتی تصور اینکه که ساکنان آن چگونه از پس زندگی و کار کردن بر روی آن بر می آیند بسیار سخت است. در واقع، شجاعت ساکنان این جزیره سوالات زیادی را به ذهن می آورد چرا که این آتشفشان همچنان فعال است ( فوران قبلی در پایان قرن هجدهم اتفاق افتاده و بیشتر محلی ها در جریان این اتفاق جان خود را از دست دادند). 

علاوه بر اینها دسترسی به این جزیره نیز بسیار سخت است. یکی از راه های دسترسی با قایق می باشد ( هرچند به خاطر وجود صخره های شیبدار اطراف جزیره تاکنون هیچ بندر یا اسکله ای اطراف این محل شکل نگرفته است) و دیگری با هلیکوپتری است که روزی یکبار از هاچیجوجیما حرکت می کند. امروز در حدود 200 نفر بر سطح این جزیره زندگی می کنند که البته تعداد آنها هر روز در حال کاهش است.

2- Al Hajjarah، یمن
Al Hajjarah روستایی در یمن است که در کوهستانهای هراز و منطقه ی Manakhah قرار گرفته است. هرچند این روستا نسبتا معمولی، کوچک و دورافتاده است، اما موقعیت قرارگیری آن توجه مسافران و کوهنوردان ماجراجو را به خود جلب کرده است. از اطراف که به این روستا نگاه می کنید بسیار عجیب به نظر می رسد و ممکن است با خودتان فکر کنید که ساکنان این روستا چگونه در آن زندگی و استراحت می کنند. لازم به ذکر است که این روستا به عنوان یکی از تولید کننده های شاخص فلفل نیز در منطقه شناخته می شود.

3- Xuankong Si، چین
برای آن دسته از افرادی که ترس از ارفاع دارند، زندگی کردن در Xuankong Si یا معبد معلق به طور حتم یکی از ترسناک ترین کارهای ممکن است. این معبد در پای کوه هنگشان واقع شده و به معنای واقعی کلمه از صخره ی Jinxia و در ارتفاع چشمگیر 50 متری آویزان است. علاوه بر اینها، معبد ذکر شده دارای قدمتی به اندازه ی یک و نیم قرن بوده و سرپا بودن آن نشاندهندی این مطلب است که تکنیک های به کار رفته برای ساخت چنین سازه ای در مکانی اینگونه خطرناک موفق بوده اند. داخل معبد می توان انواعی از مجسمه های مختلف یافت که نماینده ی بودیسم، کنفوسیانیسم و تائوئیسم می باشند.

4-صومعه ی Roussanou
یکی دیگر از صومعه هایی که در ارتفاعات قابل توجهی واقع شده Roussanou می باشد. موقعیت قرارگیری این مکان به گونه ای است که هر بیننده ای را به فکر وا می دارد، چرا که در عمل زندگی و جان به در بردن در این شرایط بسیار سخت به نظر می رسد. اینجا بخشی از صومعه ی ارزشمند متئورا Meteora می باشد که به عنوان یکی از قابل توجه ترین و مهم ترین مجموعه های کلیسای ارتودوکس شرقی شناخته شده است. ارتفاع متوسط این مجموعه به شکلی باورنکردنی 313 متر است. قدمت صومعه های این مجموعه نیز به آنها ویژگی هایی خاص و منحصر به فرد داده است. صومعه ی روسانو در قرن شانزدهم بنا شده و راهبه ها تا به امروز در آن ساکن هستند.

5-Setenil De Las Bodegas
ستنیل د لاس بودگاس شهر جالب دیگری است که ظاهری بسیار عجیب دارد. این شهر در استان کادیز واقع شده و به خاطر خانه های ساخته شده در دل صخره های معلق مشهور است. در حقیقت، زمانی که شخصی پیاده در خیابان های این شهر راه برود ممکن است اینگونه تصور کند که هر لحظه امکان سقوط این صخره ها و آوار شدن آنها بر روی ساختمان های زیرین خود وجود دارد؛ هرچند برخی از این خانه ها قرن هاست که محکم و استوار بر جای خود ایستاده اند. در واقع این مکان را به خاطر غذاهای آن مخصوصا گوشت های خوب می شناسند بنابراین نه تنها افرادی که علاقمند به مکان های عجیب هستند بلکه گردشگران غذادوست نیز به این مکان جذب می شوند.

6-Tristan da Cunha
تریستان دا کانها دورافتاده ترین مجمع الجزایر مسکونی در جهان است و همین موضوع کنجکاوی افراد بسیاری را بر می انگیزد. نزدیکترین خشکی به این مکان 2000 کیلومتر با آن فاصله دارد. امروز 300 نفر که روی هم 80 خانواده هستند در جزیره ای زندگی می کنند که اندازه ی آن به سختی به 100 کیلومتر مربع می رسد. گفته می شود که مردم ساکن این جزیره دارای اصلیت اسکاتلندی، انگلستانی، ایتالیایی، هلندی و آمریکایی هستند. زندگی اجتماعی بر روی این جزیره آنقدر سخت است که لهجه ی انگلیسی خاص خود را تولید نموده که هیچ جای دیگری نمی توان مانند آن را پیدا نمود.


منبع:توریسم آنلاین

انتهای پیام/
نام:
ایمیل:
* نظر: