کد خبر: ۱۹۹۲۸۴
تاریخ انتشار: ۳۰ فروردين ۱۳۹۶ - ۱۲:۱۱
طرح بخشودگی جرائم بیمه‌ای کارفرمایان خوش حساب ششم اردیبهشت ماه پایان می یابد، و این تاریخ تمدید نمی شود.
به گزارش  گروه وبگردی 20:30؛ قانون بخشودگی جرائم در رابطه با کارفرمایانی اجرا می شود که حق بیمه کارگران تحت پوشش خود را به صورت منظم و مطابق با قانون به سازمان تأمین اجتماعی پرداخت می کردند اما به دلیل بروز مشکلات ناخواسته از جمله حوادث و بلایای طبیعی، تحریم های ظالمانه و نوسانات نرخ ارز با مشکل مواجه شده و از پرداخت حق بیمه و ایفای تعهدات خود در قبال نیروی کار، بازمانده اند.اما کارفرمایان قبل از ارائه درخواست استفاده از این طرح، ظرف ١٨ ماه باید ٤ماه لیست حق بیمه را به موقع ارسال و پرداخت کرده باشد .

قانون بخشودگی جرائم بیمه ای کارفرمایان خوش حساب در مرحله اول از خرداد تا شهریور سال گذشته اجرا شده بود و با توجه به بازخوردهای اخذ شده و بررسی های صورت گرفته، پیشنهاد تمدید و تسهیل این قانون به مبادی مربوطه ارائه شد. در مرحله دوم این قانون که از دی سال گذشته اجرا شد، تسهیلاتی برای کارفرمایان از سوی این سازمان برقرار شد.

اما برخی کارگاههای فعال تولیدی، صنعتی، معدنی و خدماتی تحت پوشش تامین اجتماعی که مشمول استفاده از این طرح هستند تقاضای تمدید آن را دارند که در این باره زدا معاون فنی و درآمد سازمان تأمین اجتماعی گفت: طرح بخشودگی جرائم بیمه‌ای کارفرمایان خوش حساب ششم اردیبهشت ماه پایان می یابد، و این تاریخ تمدید نمی شود.

او گفت: کارفرمایان متقاضی بهره مندی از طرح بخشودگی جرائم بیمه ای می توانند برای پرداخت و یا تعیین تکلیف بدهی خود به شعب تأمین اجتماعی سراسر کشور مراجعه کنند.

زدا اظهار کرد: در صورت پرداخت نقدی و یا تقسیط بدهی تا حداکثر یک سال، تمامی جرائم بیمه ای کارفرما بخشیده می شود و در صورتی که کارفرمایان تمایل به تقسیط بدهی در اقساط بیشتری داشته باشند، بخشی از جرائم آنان متناسب با مدت تقسیط مشمول بخشودگی قرار می گیرد.

او گفت: کارفرمایان درصورت پرداخت بدهی‌های معوقه ظرف ١٨ ماه از بخشودگی معادل ٨٥ درصد، درصورت پرداخت ظرف مدت ٢٤ ماه از بخشودگی معادل ٧٥ درصد، درصورت پرداخت بدهی‌های معوقه ظرف مدت ٣٠ ماه از بخشودگی معادل ٦٠ درصد و در صورت پرداخت بدهی‌های معوقه حداکثر ظرف مدت ٣٦ ‌ماه نیز از بخشودگی معادل ٥٠ درصد جرائم مربوطه برخوردار خواهند شد.

منبع:خبرآنلاین

 
نام:
ایمیل:
* نظر: