کد خبر: ۱۹۹۲۷۵
تاریخ انتشار: ۳۰ فروردين ۱۳۹۶ - ۱۱:۱۹
پورشه با مدل 918 رکورد نوربرینگ را به نام خود ثبت به ثبت رساند و در کنارش مک لارن p1 و فراری LaFerrari تصاحب یک خودروی هیبریدی را به رویای بسیاری بدل کرده اند.
به گزارش گروه وبگردی 20:30؛ تا مدتی پیش خودروهای الکتریکی و هیبریدی بسیار خسته کننده به حساب می آمدند؛ اما اکنون همه چیز رنگ و بویی دیگر گرفته است. تسلا ثابت کرده که یک خودروی الکتریکی می تواند به طرز دیوانه واری سریع باشد.
پورشه با مدل 918 رکورد نوربرینگ را به نام خود ثبت به ثبت رساند و در کنارش مک لارن p1 و فراری LaFerrari تصاحب یک خودروی هیبریدی را به رویای بسیاری بدل کرده اند.در کنار این مسائل، امروزه هر از گاهی کمپانی هایی نا آشنا با محصولی جدید ظاهر شده و ادعا می کنند خودروی هیبریدی آن ها تفاوتی در این صنعت ایجاد خواهد کرد. نمایشگاه ژنو امسال نیز جولانگاه بسیاری از این خودروسازان بود. در ادامه به طور مختصر به بررسی تعدادی از این خودروها می پردازیم:

این سوپر اسپرت الکتریکی با وجود طراحی مفهومی خود قرار است در آینده ای نه چندان دور به تولید برسد. Techrules Ren اولین خودروی تولید انبوه کمپانی اتومبیل سازی R&D واقع در چین خواهد بود.ظاهراً Ren از تکنولوژی اختصاصی این شرکت به نام TREV بهره می برد که نوعی توربین است و با تزریق شارژ به باتری حداکثر مسافت قابل پیمایش خودرو را افزایش می دهد. قدرت تولیدی توسط موتور این خودرو در حدود 1287 اسب بخار بوده و با هر 80 لیتر سوخت توانایی پیمودن مسافتی بالغ بر 1170 کیلومتر را دارد.

نمایشگاه ژنو امسال پذیرای یک هایپرکار از کشور سنگاپور بود. با وجود این که مشخصات فنی آن به طور کامل ارائه نشده اما کمپانی ادعا کرده است Dendrobium (نوعی ارکیده) به کمک موتور الکتریکی خود، به قدرت 1000 اسب بخار، قادر است در 2.7 ثانیه به سرعت 100 کیلومتر در ساعت برسد.

حتی اگر از درهای گالوینگی این خودرو صرف نظر کنیم آمار و ارقام آن هر کسی را شیفته اش می کند. با رسیدن به 100 کیلومتر در ساعت از حالت سکون تنها در 2.4 ثانیه و توانایی دستیابی به حداکثر سرعت 300 کیلومتر در ساعت NanoFlowcell Quant 48Volt قطعاً می تواند لقب سریعترین خودروی سبز را از آن خود کند.

چیزی که این خودرو را به موردی خاص تبدیل می کند بهره بردن از مایع الکترولیتی است، که نیروی موتورهای 140 کیلوواتی هر چرخ را تامین می کند. این خودرو در مجموع توانایی تولید 760 اسب بخار و طی حداکثر مسافت 1000 کیلومتر را دارد؛ ضمن این که کمترین آسیبی به محیط زیست نمی زند.

این سوپر اسپرت الکتریکی با توان تولید 1224 اسب بخار و گشتاور 1600 نیوتن بر متر به راحتی در حد و اندازه چهره خیره کننده اش ظاهر می شود. شتاب صفر تا صد Rimac تنها 2.5 ثانیه بوده و حداکثر سرعت آن نیز 355 کیلومتر در ساعت است.

شاید چندان شبیه خودروهای سوپراسپرت به نظر نرسد اما از بابت مشخصات فنی چیزی از آن ها کم ندارد. H600 با همکاری استدیو معروف پینینفارینا و شرکت hybrid kinetic Group طراحی شده است و به وسیله 800 اسب بخار در 2.9 ثانیه به 100 کیلومتر در ساعت می رسد.


منبع:دیجیاتو

انتهای پیام/
نام:
ایمیل:
* نظر: