کد خبر: ۱۹۷۵۳۲
تاریخ انتشار: ۲۴ اسفند ۱۳۹۵ - ۱۱:۱۹
بنیامین نتانیاهو نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی به توئیت اخیر محمدجواد ظریف که گفته بود «نتانیاهو تورات را تحریف می‌کند» واکنش نشان داد.
به گزارش گروه وبگردی 20:30؛ نتانیاهو در حساب توییتر خود نوشت:
وزیر خارجه ایران از صبر و تحمل حرف می‌زند آنهم زمانی که رژیم خودش همجنس‌بازان را اعدام، روزنامه نگاران را زندانی و خواستار نابودی اسرائیل است. با چه کسی شوخی می‌کنند؟


نتانیاهو هفته جاری فیلمی از حضور و سخنرانی اش در میان جمعی از کودکان یهودی در کنیسه محلی اش در صفحه توییتر خود منتشر کرد که در آن فیلم نیز با خواندن کتاب "استر" خطاب به کودکان گفت:" در ایران می خواستند ما را بکشند اما موفق نشدند، امروز هم ایرانیان خواهان نابودی ما هستند که البته موفق نخواهند شد."
ظریف در توییتر خود روز گذشته در واکنش به این صحبت های نتانیاهو نوشت:«نتانیاهو به منظور فروش دروغ های نژادپرستانه علیه آحاد یک ملت که سه بار در تاریخ یهودیان را نجات داده است، متوسل به تاریخ قلابی و تحریف تورات می شود. عادتش این است.»
وزیر امور خارجه در ادامه توییت خود، تصویری را منتشر کرده که به توضیح در خصوص وقایع تاریخی می‌پردازد که در این پیام آمده است:«یک بار دیگر، بنیامین نتانیاهو نه تنها واقعیات معاصر را تحریف می کند، بلکه همزمان گذشته و حتی کتاب مقدس را نیز تحریف می نماید. واقعا تاسف آور است که تعصب و نژاد پرستی به جایی می رسد که علیه آحاد یک ملت که سه بار در تاریخش یهودیان را نجات داده است چنین اتهامی وارد می شود.
به نوشته ظریف: کتاب استر بیان می کند که چگونه خشایارشا در چنین روزی یهودیان را از توطئه هامان نجات داد؛ دوباره در زمان کوروش، پادشاه ایران یهودیان را از اسارت در بابل رهانید؛ و در زمان جنگ جهانی دوم که یهودیان در اروپا کشتار می شدند، ایرانیان به آنان پناه دادند.»منبع: جام جم

انتهای پیام/
نام:
ایمیل:
* نظر: