کد خبر: ۱۹۷۵۲۵
تاریخ انتشار: ۲۴ اسفند ۱۳۹۵ - ۱۰:۴۱
منصور ریاحی مدیرعامل شرکت ملی پخش فراورده های نفتی ایران در گفت وگو با خبرنگاران در این باره گفت: همه بنزین توزیعی در کشور و از جمله تهران، استاندارد است.
به گزارش گروه وبگردی 20:30؛ مدیرعامل شرکت ملی پخش فراورده های نفتی با بیان اینکه کیفیت بنزین توزیعی در کشور، استانداردهای لازم را داراست، گفت: فروش مکمل در جایگاه های عرضه سوخت، غیرقانونی است،همه ساله با نزدیک شدن به تعطیلات نوروز و افزایش حجم سفرها، گزارش هایی مبنی بر فروش مکمل توسط جایگاه داران با ادعای کیفیت پایین بنزین و «اکتان» مطرح می شود.

در این میان، برخی اخبار نیز از تبلیغ برخی پمپ بنزین های شهر تهران برای فروش مکمل حکایت دارد، به گفته رانندگانی که با این موضوع روبرو شده اند، مسئولان جایگاه ها اعلام کرده اند که کیفیت بنزین توزیعی به سبب پایین بودن اکتان، افت کرده و باید مکمل بنزین استفاده کرد.

منصور ریاحی مدیرعامل شرکت ملی پخش فراورده های نفتی ایران در گفت وگو با خبرنگاران در این باره گفت: همه بنزین توزیعی در کشور و از جمله تهران، استاندارد است.

وی درباره ادعای پایین بودن «اکتان» بنزین نیز افزود: اکتان بنزین یورو 4 توزیعی بالای 92 است و اکتان بنزین سوپر 95 است.

وی اضافه کرد: کیفیت بنزین عرضه شده توسط سازمان استاندارد کشور بررسی شده و به تایید رسیده و این گونه ادعاها درست نیست.

مدیرعامل شرکت ملی پخش فراورده های نفتی با بیان این که فروش مکمل در جایگاه های عرضه سوخت، غیرقانونی است، یادآور شد: فروش مکمل های غیراستاندارد باعث آسیب رساندن به خوردرو می شود.

 میانگین مصرف بنزین کشور امسال به روزانه 74.2 میلیون لیتر رسیده که نسبت به پارسال 5.1 درصد رشد داشته است.

در ایام تعطیلات نوروز همزمان با آغاز موج سفرهای برون شهری، میزان مصرف بنزین در کشور جهش یافته و حتی به بیش از 100 میلیون لیتر در روز نیز افزایش می یابد.

عدد اکتان مقیاسی برای نشان دادن مقاومت بنزین و یا دیگر سوخت ‌ها در مقابل گرما، فشار و شروع احتراق خود بخود (بدون جرقه) است.
منبع: ایرنا

انتهای پیام/
نام:
ایمیل:
* نظر: