کد خبر: ۱۹۵۶۹۳
تاریخ انتشار: ۲۶ بهمن ۱۳۹۵ - ۲۳:۰۹
نویسنده برنده جایزه ادبی نوبل، در گفتگو با خبرنگاران در مادرید از مردم جهان خواست تا در برابر ترامپ بایستند.

به گزارش گروه وبگردی 20:30؛نویسنده برنده جایزه ادبی نوبل، در گفتگو با خبرنگاران در مادرید از مردم جهان خواست تا در برابر ترامپ بایستند.نویسنده برنده جایزه ادبی نوبل، در گفتگو با خبرنگاران در مادرید از مردم جهان خواست تا در برابر ترامپ بایستند.

 ماریو بارگاس یوسا نویسنده برجسته پرویی و برنده جایزه ادبی نوبل در گفتگو با خبرنگاران در مادرید خواستار همبستگی با جامعه اسپانیایی زبان در ایالات متحده شد و گفت: باید از مکزیک که با توهین رییس جمهوری آمریکا روبه رو شده دفاع کرد.

وی ادامه داد: همه ما اسپانیایی زبان‌ها باید نه تنها با آمریکای لاتینی‌های آمریکا که با همه کشورهایی که با توهین ترامپ روبه رو شدند همبستگی داشته باشیم.

وی افزود: جامعه اسپانیایی زبانان در آمریکا با وضعیت دشواری روبه رو شده‌اند و از ژانویه که دونالد ترامپ مسئولیت را برعهده گرفته این وضعیت مشهود است.

وی گفت اسپانیایی زبان‌ها در آمریکا دارای ریشه‌های عمیق هستند و حداقل ۵۰ میلیون اسپانیایی زبان در این کشور زندگی می‌کنند که باید به فکر دفاع از حقوق خودشان و زبان‌شان باشند زیرا زبان یک هدیه است و آنها دلشان نمی‌خواهد تا این هدیه را با زبان انگلیسی جایگزین کنند.

یوسا پیش از این ترامپ را دلقک و عوام فریب خوانده بود.

ساخت دیواری در مرز مکزیک و آمریکا از مسایلی است که ترامپ هنوز بر آن تاکید دارد.

منبع:مهر


نام:
ایمیل:
* نظر: